خانه / سبک زندگی / دکوراسیون / چگونه آشپزخانه های کوچک را به فضایی با کارایی بیشتر تبدیل کنیم؟
چگونه آشپزخانه های کوچک را به فضایی با کارایی بیشتر تبدیل کنیم؟

چگونه آشپزخانه های کوچک را به فضایی با کارایی بیشتر تبدیل کنیم؟

چگونه آشپزخانه های کوچک را به فضایی با کارایی بیشتر تبدیل کنیم؟

معمولا در فضاهاى کوچک پیدا کردن جا براى قرار دادن لوازم مختلف کار دشواریست، مخصوصا اگر آن فضا آشپزخانه باشد. ما براى آماده سازى غذا به وسایل مختلفى مانند ظروف غذا، ظروف پخت و پز، ادویه و مواد غذایى نیاز داریم، و در آشپزخانه هاى کوچک نظم دادن به این لوازم نیازمند کمى خلاقیت است. اجازه ندهید که کوچک بودن فضا شما را از داشتن یک آشپزخانه دلباز و مناسب نا امید کند. بانوی شهر ایده های زیر را برای بهترین استفاده از فضای آشپزخانه های کوچک و کاربردى کردن آنها را در اختیارتان می گذارد.

از فضاى بالاى کابینت ها تا سقف، بیشترین استفاده را ببرید

 آشپزخانه های کوچک - زندگی بانوی شهر

در آشپزخانه های کوچک ، به استفاده بهتر از فضاهای عمودی فکر کنید. فضاى بالاى کابینت ها انتخابى مناسب براى نگهدارى وسایلیست، که خیلى از آنها استفاده نمیشود و شما به آنها فقط براى مناسبت هاى خاص نیاز دارید. کابینت‌هایی بسازید که تا سقف و یا نزدیکی آن بالا بروند.

بعضی از وسیله ها را از سقف آویزان کنید

 آشپزخانه های کوچک - زندگی بانوی شهر

اگر قابلمه و ماهیتابه های شما زیبا هستند به فکر آویزان کردنشان از سقف باشید. این وسیله ها جز وسایلى هستند که نه تنها جاى زیادى را اشغال میکنند، بلکه بدلیل استفاده روزانه باید در مکانى مناسب و در دسترس قرار بگیرند. شما با اینکار علاوه بر نظم و ترتیب، زیبایى و جلوه خاصى به فضاى کوچک آشپزخانه تان میدهید.

علاوه بر کابینت، از قفسه‌بندی‌های باز نیز استفاده کنید

 آشپزخانه های کوچک - زندگی بانوی شهر

در آشپزخانه هاى کوچک ، استفاده زیاد از کابینت ها میتواند فضای زیبای آشپزخانه را خفه کند. از طبقه بندی های باز برای قرار دادن ظروف زیبای خود استفاده کنید. شما با اینکار نه تنها ظرف هایتان را در معرض دید قرار میدهید و به زیباتر کردن فضا کمک میکنید، بلکه باعث بازتر شدن فضای آشپزخانه هم میشوید.

از گوشه و کنارها بیشترین استفاده را ببرید

 آشپزخانه های کوچک - زندگی بانوی شهر

هر میلیمتر از فضاى  آشپزخانه های کوچک بسیار با ارزش است پس هیچ فضایی را بدون استفاده نگذارید. به تمام فضاهای کوچک و بلا استفاده آشپزخانه خوب دقت کنید و تا جایی که ممکن است از آن فضاها برای طبقه بندی های زیبا استفاده کنید.

همچنین میتوانید در قسمت بالاى کابینتى که در زیر سینک ظرفشویی قرار دارد، محلی برای گذاشتن دستکش، اسکاچ و سیم ظرفشویی طراحى کنید. دیواره بیرونی این قسمت از کابینت را به یک کشو یا در تاشو تبدیل کنید.

برای کابینت ها فقط از یک رنگ استفاده کنید

 آشپزخانه های کوچک - زندگی بانوی شهر

با استفاده از رنگهای روشن فضای آشپزخانه خود را باز کنید. از رنگهای سرد استفاده کنید مثل سفید و خاکستری، این رنگها فضا را بزرگتر نشان میدهند.

براى نظم دادن به کشوهاى آشپزخانه، از ظروف تقسیم بندی شده استفاده کنید

 آشپزخانه های کوچک - زندگی بانوی شهر

اصولا قاطی شدن وسایلى مانند قاشق، چنگال، کفگیر، قیچی و غیره برای ما خوشایند نیست. با استفاده از ظروف تقسیم بندی شده، وسایل مورد نیاز را به سرعت انتخاب میکنید و همزمان از نظم موجود در آشپزخانه خود لذت میبرید. این ظروف در ابعاد و اندازه های مختلف موجود هستند و شما میتوانید بر اساس اندازه کابینت آنها را تهیه کنید.

از کابینت هاى گوشه اى حتما استفاده کنید

 آشپزخانه های کوچک - زندگی بانوی شهر

در آشپزخانه های کوچک ، کابینت های گوشه با توجه به اینکه در فضاهای بلا استفاده قرار میگیرند، میتوانند نقش مهمى در استفاده بهینه از فضا را داشته باشند. کابینت هاى گوشه اى علاوه بر زیبایى، فضاى دخیره سازى بسیار مناسبى براى بسیارى از وسایل کوچک و ضرورى آشپزخانه هستند.

از ظروف شفاف برای ذخیره سازی مواد غذایی خشک استفاده کنید

 آشپزخانه های کوچک - زندگی بانوی شهر

ظروف شفاف برای نگهداری موادی مانند انواع حبوبات، قند، شکر و غیره انتخاب مناسبی هستند، زیرا امکان میدهند آنچه که مورد نیازهست را بدون برهم ریختن کابینت ها به سرعت و به آسانی شناسایی کنید . همچنین ریختن محتویات رنگی در ظروف شیشه ای، جلوه ای خاص به دکوراسیون آشپزخانه شما میدهد.

منبع: بانوی شهر

جوابی بنویسید