خانه / علم و فناوری / دیجیتال / کنسول جدید مایکروسافت به نام پروژه Scarlett رسماً رونمایی شد
کنسول جدید مایکروسافت به نام پروژه Scarlett رسماً رونمایی شد

کنسول جدید مایکروسافت به نام پروژه Scarlett رسماً رونمایی شد

در جریان کنفرانس مایکروسافت نمایش‌های مهم زیادی را شاهد بودیم اما مهم‌ترین آن‌ها، قطعا رونمایی کنسول جدید این کمپانی است که طی روزهای گذشته مرتبا رسانه‌های مختلف در موردش صحبت می‌کردند.

 

پروژه مایکروسافت اسکارلت نام گرفته و طی اعلام رسمی این شرکت، قرار است در عید کریسمس سال آینده عرضه شود. همچنین، عنوان Halo Infinite یکی از عناوین لانچ (عناوینی که همزمان با عرضه کنسول منتشر می‌شوند) خواهد بود، همان طور که Halo: Combat Evolved عنوان لانچ اولین ایکس باکس محسوب می‌شد.

به گفته فیل اسپنسر در جریان کنفرانس، «اسکارلت بزرگ‌ترین جهش بین نسلی و قدرتمند ترین کنسولی است که توسط کمپانی ساخته شده». وی همچنین صراحتا اعلام کرد که «این دستگاه فقط و فقط مختص بازی کردن خواهد بود» و این گفته با تبلیغاتی که در مورد ایکس باکس وان می‌شد، تفاوت آشکاری دارد.

طبق گفته مایکروسافت، کنسول جدید ۴ برابر ایکس باکس وان ایکس قدرت خواهد داشت و از تصاویر ۸k با نرخ ۱۲۰ فریم ریت در ثانیه بهره خواهد برد. پردازنده مورد استفاده در اسکارلت، پردازنده‌ای هشت هسته‌ای و سفارشی شده توسط AMD است که مختص این کنسول طراحی شده. از دیگر ویژگی‌های سخت افزاری این دستگاه، می‌توان حافظه گرافیکی GDDR6 و حافظه SSD را نام برد که دومی، کمک شایانی به کم کردن زمان لازم برای لود کردن بازی‌ها خواهد کرد. ناگفته نماند که بازیکنان قادر خواهند بود عناوین ایکس باکس وان را روی اسکارت نیز اجرا کنند.

منبع: ویجیاتو

جوابی بنویسید