خانه / علم و فناوری / خودرو / در راه بودن نسخه ای هیبریدی از پورشه کاین کوپه
در راه بودن نسخه ای هیبریدی از پورشه کاین کوپه

در راه بودن نسخه ای هیبریدی از پورشه کاین کوپه

پورشه کاین کوپه در سه نسخه عرضه می شود.

مدل پایه v6 این خودرو قدرت ۳۳۵ اسب بخار و گشتاور ۴۵۰ نیوتون متر دارد. مدل متوسط S آن قدرت ۴۳۴ اسب بخار و گشتاور ۵۴۹ نیوتون متر دارد و نسخه ممتاز توربوی آن قدرت ۵۴۱ اسب بخار و گشتاور ۷۶۸ نیوتون متر از موتور V8 دارد. اما یک نسخه دیگر برای این خودرو در راه است.

یکی از مقامات پورشه از عرضه مدل هیبریدی برای این خودرو در سال جاری خبر داده است. وی اعلام کرد: “ام گام به گام خط تولید این خودرو را توسعه خواهیم داد. می توانید امسال منتظر مدل هیبریدی این خودرو باشید.”

 2.jpg

اگر نیرومحرکه ای مشابه کاین E-Hybrid برای این خودرو ارائه شود، این کوپه می تواند قدرت ۴۵۵ اسب بخار و گشتاور ۶۹۹ نیوتون متر داشته باشد. اما از نظر تئوری می توان انتظار دو نسخه هیبریدی از کاین کوپه را در آینده نزدیک داشت. پورشه در زمان رونمایی این خودرو در شانگهای اعلام کرد که مدل توربو S E-Hybrid برای هر دو مدل کاین و کاین کوپه ارائه می شود. این دو مدل می توانند از نیرومحرکه برقی شده V8 به کار رفته در پانامرا توربو S E-Hybrid بهره ببرند که قدرتی بیش از ۶۸۰ اسب بخار و گشتاور ۸۵۰ نیوتون متر دارد.

هم چنین از آنجا که پورشه کاین کوپه پلتفرم و قطعاتی مشترک با لامبورگینی Urus دارد شایعه شده است که کاین کوپه قدرتی در حد این مدل لامبورگینی خواهد داشت. بنابراین ممکن است موتور تواین توربو ۴٫۰ لیتری V8 به کار رفته در Urus با قدرت ۶۴۱ اسب بخار در این خودرو به کار رود.

منبع: خبر خودرو

جوابی بنویسید