خانه / علم و فناوری / خودرو / پاداش هفتاد میلیون تومانی کارمندان مرسدس بنز در سال ۲۰۱۸
پاداش هفتاد میلیون تومانی کارمندان مرسدس بنز در سال ۲۰۱۸

پاداش هفتاد میلیون تومانی کارمندان مرسدس بنز در سال ۲۰۱۸

هشت سالی می شود که تقاضا برای محصولات مرسدس بنز روندی صعودی داشته است. این روند در سال ۲۰۱۸ نیز حفظ شده و اشتوتگارتی ها توانسته اند با فروش ۲,۳۱۰,۱۸۵ مدل مختلف، رشدی ۰٫۹ درصدی را در مقایسه با سال ۲۰۱۷ تجربه کنند.

با توجه به رقابت شدید مرسدس بنز با ب ام و از یک سو و استفاده از استاندارد سختگیرانه تر WLTP به جای NEDC از سوی دیگر، بهبود آمار فروش این کمپانی جای تحسین زیادی دارد.

به پاس این اتفاق خوب و به خاطر قدردانی از تلاش های انجام شده، کمپانی مادر مرسدس بنز یعنی دایملر پاداشی ۴,۹۶۵ یورویی (معادل ۵,۶۴۰ دلار) را برای هر یک از کارکنان در نظر گرفته و همراه با حقوق ماه آوریل پرداخت خواهد کرد. آقای ویلفرد پورث (Wilfried Porth) مدیر بخش منابع انسانی دایملر در این باره گفته:

سال گذشته روز به روز بر تعهد کارمندان ما افزوده شده و آنها به دستاورد مهمی نائل شدند. ما می خواهیم با پرداخت پاداش از تعهد ستودنی آنها تقدیر کنیم.

وی در بیانیه انتشار یافته افزوده:

ما می توانیم همیشه، حتی در روزهای سخت، روی تلاش زیاد و تعهد کارکنان خود حساب باز کنیم. پاداش ۴,۹۶۵ یورویی جایزه این عملکرد بوده و روش مناسبی است برای تشکر و قدردانی.

بد نیست اشاره کنیم در سال ۲۰۱۷، دایملر دست و دلبازتر بود و پاداشی ۵,۷۰۰ یورویی به کارکنان مرسدس بنز اعطا کرده بود. دلیل کمتر شدن رقم پاداش سال ۲۰۱۸، کاهش سود عملیاتی مرسدس بنز از ۱۴٫۳ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۷ به ۱۱٫۱ میلیارد یورو در سال گذشته اعلام شده است.

سهیم کردن کارمندان در سود سالانه، از سال ۱۹۹۷ در این خودروساز آلمانی رواج پیدا کرده است. برای محاسبه رقم پاداش فرمولی تعیین شده که موثرترین عامل آن سود سالانه گروه دایملر است.

گفتنی است که چنین پاداشی از میانگین حقوق ماهانه اغلب کارمندان مرسدس بنز اندکی بالاتر است و از همین رو می توان گفت که دریافت پاداشی در حدود ۵۰۰۰ یورو می تواند برای کارمندان مهم و انگیزه ساز باشد.

Mercedes-Benz Kundencenter Bremen

در حالی که تقاضا آمار فروش محصولات مرسدس بنز در سال ۲۰۱۸ روندی صعودی داشته، اوضاع برای دیگر برند گروه دایملر یعنی اسمارت چندان مناسب نبوده و فروش این کمپانی با ۴٫۶ درصد افت به ۱۲۸,۸۰۲ تقلیل یافته است.

از میان مدل های مزین به نشان ستاره نقره ای، C کلاس محبوب ترین بوده و با فروش تقریبا ۳۹۷,۰۰۰ دستگاه در اتاق های مختلف، آمار بهتری بر جای گذاشته است. E کلاس نیز پرطرفدار بوده و با فروش ۳۵۵ هزار دستگاه، آمار آن ۱٫۳ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۷ بهبود پیدا کرده است.

از آنجایی که امسال مرسدس بنز خود را برای معرفی و عرضه مدل های جدید و فیس لیفت آماده می کند، انتظار می رود در پایان سال باز هم شاهد آماری صعودی باشیم. از جمله این مدل ها می توان به نسل دوم CLA شوتینگ بریک، فیس لیفت V کلاس و خانواده GLC، نسل جدید شاسی بلند پرچمدار GLS و کراس اوور GLB اشاره کرد.

منبع:

motor1 – دیجیاتو

جوابی بنویسید