خانه / علم و فناوری / خودرو / قابلیت هدایت خودران در وانت های دایملر ارائه می شود
قابلیت هدایت خودران در وانت های دایملر ارائه می شود

قابلیت هدایت خودران در وانت های دایملر ارائه می شود

خودروهای خودران در راه هستند و اگرچه هنوز زمان دقیق عرضه آن ها مشخص نیست اما خودروسازان به طور جدی روی آن ها کار می کنند و دایملر نیز به تازگی در CES از یک تراکتور کشنده خودران رونمایی کرده است.

به گزارش خبرخودرو، Freightliner Cascadia دارای هدایت خودران سطح ۲ خواهد بود که در واقع همان هدایت نیمه خودران است. سیستم های رقیب این تکنولوژی، سوپر کروز کادیلاک و Autopilot تسلا هستند که کمک فرمان، ترمز خودکار، کروز کنترل انطباقی و غیره را شامل می شوند.

Cascadia اولین وانتی خواهد بود که این این سطح از قابلیت خودران را به جاده های آمریکای شمالی می برد. این تکنولوژی که دایملر عرضه می کند همچون خودروهای سواری معمولی، با طیف هایی از سرعت های مختلف کار می کند و به واسطه سنسورهای رادار و اطلاعات دوربین اپتیکال فعال می شود.

این خودروساز هم چنین روی قابلیت خودران سطح چهار کار می کند که می تواند کمک کند تا وانت در مسیرهای از قبل تعیین شده و بدون دخالت انسانی حرکت کند. این سیستم با کمک به وانت برای سواری راحت تر در شب، پتانسیل ارتقای قابل توجه ایمنی، کاهش هزینه های جابه جایی و حتی کاهش ازدحام جاده ای را دارد.

جوابی بنویسید