خانه / گردشگری / جهانگردی / هتل یخی در قطب، بزرگترین هتل یخی دنیا
هتل یخی در قطب، بزرگترین هتل یخی دنیا

هتل یخی در قطب، بزرگترین هتل یخی دنیا

هتل یخی در قطب، بزرگترین هتل یخی دنیا

هر سال با آغاز زمستان ، هنرمندان از سراسر دنیا در شهری به نام Jukkasjärvi ، شمال سوئد برای دیدن این پروژه دیدن می کنند. این اولین و بزرگترین هتل ساخته شده از برف و یخ است. Jukkasjärvi روستایی کوچک در شمال سوئد است با جمعیت ۹۰۰ نفر ساکن و در حدود ۱۰۰۰ سگ. هر زمستان تقریبا ۵۰ هزار نفر از سراسر دنیا برای دیدن هتل یخی به این محل می آیند و آرامش تماشای شفق قطبی و انجام تمام فعالیت های موجود در مکانی بکر و عاری از هر گونه دخالت بشر و بدون تکنولوژی را با فاصله ۲۰۰ کیلومتر از قطب شمال تجربه می کنند.

مشخصات هتل

این هتل وسعتی در حدود ۵۵۰۰ متر مربع دارد و از ۲۰۰۰ تن یخ رودخانه و ۳۰۰۰ تن برف و ترکیبی از برف و یخ – برای تقویت پایه و پی ساختمان ها – ساخته شده است. تقریبا ۱۰۰ نفر در ساخت این هتل نقش داشته اند. نیمی از آنها هنرمندانی بودند که برای طراحی بخش های خاصی از هتل دعوت شده بودند.

در مارچ و آوریل ، ۴۰۰۰ تن یخ از رودخانه Torne برداشت شده و در انبار سرد در طول تابستان نگهداری می شود. ساخت و ساز در نوامبر و دسامبر آغاز می شود و در نهایت هتل بین ماه های دسامبر تا نیمه آوریل باز می شود تا وقتی که هتل آرام آرام شروع به ذوب شدن و برگشت به رودخانه Torne می کند.
مهمانان هتل یخی در قطب ، صبح خود را با فنجانی از آبمیوه گرم تمشک وحشی آغاز می کنند سپس بوفه صبحانه و در پی آن سونا را در برنامه خود دارند. بیشتر مهمانان یک شب در هتل می مانند و چند شب دیگر در اقامتگاه گرم می گذرانند.

این هتل برای مهمانان خود برنامه تفریحی برنامه ریزی کرده است که شامل تور بازدید با اتوبوس یا snowmobile گشت و گذار با سگ یا گوزن شمالی ، مجسمه سازی با یخ و آشنایی با فرهنگ قطب می باشد.

هتل یخی در سوئد

هتل یخی در سوئد

لابی هتل یخی سوئد

لابی هتل یخی سوئد

اتاق خواب هتل یخی سوئد

اتاق خواب هتل یخی سوئد

جوابی بنویسید