خانه / علم و فناوری / خودرو / نسل دوم پژو ۲۰۰۸ معرفی شد؛ خشن تر، جذاب تر، سبزتر و البته مجهزتر
نسل دوم پژو ۲۰۰۸ معرفی شد؛ خشن تر، جذاب تر، سبزتر و البته مجهزتر

نسل دوم پژو ۲۰۰۸ معرفی شد؛ خشن تر، جذاب تر، سبزتر و البته مجهزتر

در سال ۲۰۱۳ پژو تصمیم گرفت با از رده خارج کردن نسخه استیشن ۲۰۷، کراس اوور کوچک ۲۰۰۸ را جایگزین آن کند. این خودرو در بازارهای مختلف با استقبال مناسبی روبرو شد و به لطف ارتباطات نزدیک پژو و ایران خودرو به خیابان های کشور ما نیز راه پیدا کرد.

در سال ۲۰۱۶ پژو نسخه فیس لیفت ۲۰۰۸ را راهی بازار نمود. حال پس از گذشت سه سال و طبق روالی که در حال تبدیل شدن به یک قانون نانوشته است، شاهد معرفی نسل دوم از این کراس اوور کوچک و پرطرفدار هستیم.

Peugeot-2008-1

نسل دوم پژو ۲۰۰۸ بر اساس زبان طراحی جدید خودروساز فرانسوی شکل گرفته و شباهت های زیادی با ۵۰۸، ۲۰۸ و ۳۰۰۸ دارد. شکل ظاهری این خودرو به گونه ای است که گویی حالت تهاجمی به خود گرفته و آماده خیز برداشتن به سمت جلو است.

Peugeot-2008-5

پژو ۲۰۰۸ جدید به لحاظ ابعاد رشد کرده و در مقایسه با نسل قبلی به اندازه ۱۴ سانتی متر طویل تر شده است؛ این مساله افزایش فاصله محوری را در پی داشته و سبب شده فضای بیشتری برای سرنشینان فراهم شود. فضای بار نیز بهبود یافته و حجم صندوق عقب به ۴۳۴ لیتر رسیده است. البته اگر قسمت عقب به صورت شیب دار طراحی نمی شد، حجم صندوق بیشتر از این می شد.

Peugeot-2008-2

مثل نمای ظاهری در داخل کابین نیز ۲۰۰۸ شباهت زیادی با اعضای خانواده خود به ویژه هاچ بک ۲۰۸ دارد. شکل خاص داشبورد و فرمان، وجود دو نمایشگر دیجیتال بزرگ و کلیدهای پیانویی از جمله ویژگی های جالب کابین ۲۰۰۸ به شمار می روند.

Peugeot-2008-18

کراس اوور شهری فرانسوی ها در چهار تریم Active، Allure، GT Line و GT به فروش خواهد رسید. تمامی این تریم ها با انواع موتورهای بنزینی و دیزلی قابل انتخاب خواهند بود. جالب اینکه یک نسخه تمام الکتریکی نیز با نام e-2008 عرضه خواهد شد.

Peugeot-2008-6

موتور بنزینی در نظر گرفته شده برای ۲۰۰۸ یک نمونه ۱٫۲ لیتری سه سیلندر PureTech است که قدرت خروجی آن بسته به تریم خودرو ۱۰۰، ۱۳۰ یا ۱۵۵ اسب بخار است. نمونه دیزلی BlueHDI نیز ۱٫۵ لیتر حجم داشته و می تواند ۱۰۰ و ۱۳۰ اسب بخار قدرت تولید کند.

Peugeot-2008-13

نیروبخش نسخه تمام الکتریکی ۲۰۰۸ پیشرانه ای با ۱۳۶ اسب بخار قدرت و ۲۶۰ نیوتن متر گشتاور است. انرژی این پیشرانه توسط پک باتری ۵۰ کیلووات ساعتی تامین شده و به گفته پژو می تواند تا ۳۱۲ کیلومتر مسافت را بدون نیاز به شارژ مجدد پشت سر بگذارد. زمان شارژ این باتری بسته به نوع شارژر متغیر است، اما در صورت اتصال به خروجی ۱۰۰ کیلوواتی در عرض ۳۰ دقیقه تا ۸۰ درصد از ظرفیت باتری پر می شود.

Peugeot-2008-14

تمامی نسخه های گوناگون پژو ۲۰۰۸ به صورت استاندارد با سیستم Drive Assist به دست مشتریان خواهند رسید. این سیستم زیر مجموعه های دیگری دارد که عبارتند از سیستم حفظ خودرو در بین خطوط، سیستم اخطار خروج از بین خطوط و کروز کنترل تطبیق پذیر با قابلیت روشن و خاموش کردن خودکار موتور در ترافیک.

Peugeot-2008-17

دیگر تکنولوژی ها و تجهیزات ایمنی و رفاهی پژو ۲۰۰۸ شامل موارد زیر می شوند:

سیستم کمکی فول پارک، ترمز اضطراری خودکار، سیستم کمک به تغییر لاین، سیستم کنترل هوشیاری و تمرکز راننده، سیستم تشخیص و پیشنهاد محدودیت سرعت، چراغ های هوشمند، ترمز پارک الکتریکی، هداپ دیسپلی و سیستم صوتی Focal با ۱۰ اسپیکر.

Peugeot-2008-3

دیوید پیل (David Peel) مدیر پژو در بریتانیا ۲۰۰۸ را گامی دیگر به سمت مدل های الکتریکی شده دانسته و افزوده مشتریان این کمپانی به لحاظ پیشرانه باید انتخاب های متنوعی داشته باشند. گفتنی است پژو در نظر دارد تا سال ۲۰۲۳ یک نسخه برقی شده (هیبریدی یا تمام الکتریکی) از هر مدل را توسعه دهد.

17516d03-peugeot-2008

درباره قیمت نسل جدید ۲۰۰۸ فعلا اطلاعاتی منتشر نشده، اما به احتمال زیاد رقم نهایی مشابه با نسل اول خواهد بود، یعنی چیزی در حدود ۱۳ هزار پوند یا ۱۴٫۵ هزار یورو. انتظار می رود فروش این کراس اوور خوش فرم از پاییز امسال آغاز شود.

جوابی بنویسید