خانه / علم و فناوری / خودرو / رونمایی از نسل جدید ولوو S60
رونمایی از نسل جدید ولوو S60

رونمایی از نسل جدید ولوو S60

رونمایی از نسل جدید ولوو S60

نسل جدید ولوو S60 با طراحی کاملا جدید و متفاوت نسبت به قبل، اما کاملا آشنا برای مخاطبان رونمایی شد. 

بعد از انتشار یک تصویر پیش نمایش در روزهای گذشته، در نهایت شرکت خودروسازی ولوو نسل جدید خودروی سدان “ولوو S60” را معرفی کرد که نسبت به نسل قبل خود کاملا متحول شده و حالا نسل جدید طراحی ولوو را دریافت کرده است که می‌تواند تاثیر بسیار بالایی در بازاریابی بهتر این اتومبیل و فروش بالاتر آن داشته باشد. اما همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، نسل جدید ولوو S60 یک طراحی کاملا آشنا داشته و قبل از آن بر روی خودروی نسل جدید “ولوو V60” مورد استفاده قرار گرفته است که می‌توانید باتوجه به تصاویر ارائه شده از اتومبیل، با طراحی جدید و شباهت‌های آن با خودروی استیشن “ولوو V60” آشنا شوید.

 رونمایی از نسل جدید ولوو S60 با تغییرات اساسی + تصاویر

برای طراحی و ساخت نسل جدید ولوو S60، شرکت سازنده از همان پلتفرم ولوو V60 تحت عنوان “SPA” استفاده کرده است و همین موضوع باعث شده تا امکان استفاده از موتورهای T5، T6 و یا حتی موتور قدرتمند T8 بر روی این اتومبیل وجود داشته باشد.

 رونمایی از نسل جدید ولوو S60 با تغییرات اساسی + تصاویر

به طور دقیق‌تر، موتور بنزینی T5 با قدرت ۲۵۰ اسب بخاری عرضه خواهد شد که نیروی آن تنها به سمت چرخ‌های جلو ارسال می‌شود و با انتخاب پیشرانه T6، می‌توانید قدرت بیشتر ۳۱۶ اسب بخاری داشته باشید و نیروی موتور را به سمت تمامی چرخ‌های محرک اتومبیل ارسال کنید.

 رونمایی از نسل جدید ولوو S60 با تغییرات اساسی + تصاویر

در نسل قبل شرکت خودروسازی ولوو با استفاده از پیشرانه T6 با توربوشارژرهای دوقلو، می‌توانست حداکثر قدرت ۳۴۰ اسب بخاری تولید کند، اما در نسل جدید ولوو S60 با استفاده از پیشرانه قدرتمند T8 توربو دوقلو، می‌توان به خروجی قدرت ۴۰۰ اسب بخاری دسترسی پیدا کرد و نیروی مورد نظر را به تمامی چرخ‌ها ارسال کرد.

 رونمایی از نسل جدید ولوو S60 با تغییرات اساسی + تصاویر

همانند خودروی استیشن ولوو V60، نسخه سدان S60 هم به یک سیستم سرگرمی ۹٫۵ اینچی استاندارد در داخل کابین مجهز شده است و می‌توان با استفاده از قابلیت‌های “اپل کارپلی” و همچنین “آندروید اتو”، تلفن همراه هوشمند خود را به اتومبیل متصل کرد. علاوه بر این‌ها، سیستم ترمز اضطراری اتومبیل تبدیل به یک گزینه استاندارد شده و از دیگر ویژگی‌های ایمنی اتومبیل می‌توان به سیستم هشدار خروج از خط، هشدار ترافیکی در عقب و همچنین به سیستم قابل سفارش کمک راننده اشاره داشت که تا سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت می‌تواند هدایت فرمان، شتاب و همچنین ترمز را برعهده بگیرد که به نوعی حکم یک سیستم رانندگی نیمه مستقل را خواهد داشت.

 رونمایی از نسل جدید ولوو S60 با تغییرات اساسی + تصاویر

در سال ۲۰۱۹ میلادی، نسخه استیشن ولوو V60 در خط تولید کارولینای جنوبی ولوو قرار می‌گیرد و این انتظار وجود دارد که نسخه سدان اتومبیل هم چندماه بعد از آن تولید شود. درادامه گفتنی است که خودروی نسل جدید ولوو S60 با حداقل قیمت ۳۵ هزار و ۸۰۰ دلار در مدل T5 و همچنین با حداکثر قیمت ۵۵ هزار و ۴۰۰ دلار برای مدل قدرتمند T8 به مشتریان عرضه خواهد شد.

منبع: پرشین خودرو

جوابی بنویسید