خانه / علم و فناوری / خودرو / رونمایی از نسل جدید هیوندای i10
رونمایی از نسل جدید هیوندای i10

رونمایی از نسل جدید هیوندای i10

نسل جدید هیوندای i10 با طراحی اصلاح شده در بدنه و کابین و مجموعه ای از تکنولوژی های نوین قبل از نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی شد.

 به گزارش خبرخودرو، در مقایسه با مدل قبلی این خودرو، سقف i10 حدود ۲۰ میلی متر کوتاه تر شده در حالی که بدنه آن ۲۰ میلی متر عریض تر شده است. هم چنین رینگ های آلیاژی ۱۶ اینچی نوین در این خودرو تعبیه شده که به گفته هیوندای موجب ایجاد ظاهری پرانرژی و چابک می شود.

 جلوپنجره ای عریض تر در جلوی این خودرو تعبیه می شود که با دو چراغ گرد LED دید در روز و تزئین کندوی عسلی تکمیل می شود. در قسمت پشت این خودرو، ستون C با طراحی X شکل به سمت چراغ های عقب کشیده می شود.

 3.jpg

 این خودرو در اروپا با ۱۰ گزینه رنگ پایه ارائه می شود که شامل ۳ گزینه رنگ جدید قرمز دراگون، طلایی برنجی و آبی فیروزه ای است.

 خریداران می توانند گزینه دو رنگ با سقف مشکی یا قرمز را نیز برای این خودرو سفارش دهند. به گفته هیوندای، به طور کلی ۲۲ ترکیب رنگ برای این خودرو موجود است.

  4.jpg

 در کابین این خودرو طراحی کاملا جدید و برخی تکنولوژی های سرگرمی اطلاعاتی و کمک راننده جدید این خودروساز و هم چنین طیفی از آپشن های سفارشی سازی ارائه می شود.

 یک فضای ذخیره سازی باز در بالای داشبورد این خودرو در سمت سرنشین قرار دارد تا کاربردی مازاد داشته باشد در حالی که چهار گزینه رنگ برای آن موجود هستند.

 در بالای سر راننده، یک نمایشگر لمسی رنگی ۸ اینچی تعبیه شده که هیوندای ادعا می کند در کلاس خود بزرگ ترین سایز است و پشتیبانی اپل کارپلی و اندروید اتو دارد.

 خریداران طرفدار تکنولوژی نیز می توانند از پد شارژ بی سیم تلفن همراه در این خودرو بهره ببرند.

 2.jpg

 i10 با آپشن ساختار چهار یا پنج سرنشین ارائه می شود در حالی که به لطف فاصله بیش تر بین دو محور فضای کابین آن افزایش یافته است.

 پشت صندلی های عقب این خودرو فضای صندوق عقب ۲۵۲ لیتری تعبیه شده است.

 در زمان عرضه این خودرو دو گزینه موتور برای آن موجود خواهد بود که شامل ۱٫۰ لیتری MPi سه سیلندر بنزینی با قدرت ۴۹ کیلووات و گشتاور ۹۶ نیوتون متر و ۱٫۲ لیتری MPi چهار سیلندر بنزینی با قدرت ۶۲ کیلووات و گشتاور ۱۱۸ نیوتون متر است.

 هر دوی این موتورها با گیربکس های دستی پنج سرعته و دستی اتوماتیک شده پنج سرعته ارائه می شوند.

منبع: خبر خودرو

جوابی بنویسید