خانه / علم و فناوری / اینترنت / نسخه بلاک چین تلگرام تا ماه مارس عرضه می‌شود
نسخه بلاک چین تلگرام تا ماه مارس عرضه می‌شود

نسخه بلاک چین تلگرام تا ماه مارس عرضه می‌شود

تلگرام که با توجه به منابع به طور میانگین در هر ماه ۲۰۰ میلیون کاربر فعال دارد، جزو ده پیام‌رسان برتر دنیا شناخته‌ می‌شود و اخیرا هزینه بسیار زیادی را صرف عرضه نسخه بلاک‌چین خود کرده‌است.

بر اساس گزارش‌ها، پاول دورف، موسس تلگرام، تاریخ دقیقی را برای عرضه نسخه بلاک چین تلگرام مشخص نکرده و تنها ماه مارس را برای عرضه آن اعلام کرده‌است. همچنین تیم سازنده تلگرام بیان کردند که تقریبا ۹۰ درصد از این نسخه تلگرام آماده شده است ولی تاخیرهای احتمالی مربوط به عرضه و توسعه آن را نباید فراموش‌ کرد.

همانطور که گزارش شده‌است، جزییات منتشر شده تاکنون نشان می‌دهند که نسخه بلاک چین تلگرام، به عنوان روشی جدید برای تبادل داده‌ها عمل خواهد کرد. همچنین با توجه به برخی شایعات، میلیاردر روسی و مالک سابق باشگاه فوتبال رومن اف‌سی و دو کارآفرین دیگر از این پروژه حمایت کرده و بر روی آن سرمایه گذاری می‌کنند. 

این برنامه به علت امتناع پاول دورف از به اشتراک گذاشتن رمزگذاری‌های این برنامه با مقامات ملی روسیه، در انطباق با قوانین مخابرات محلی، از آوریل ۲۰۱۸ در کشور روسیه، محل تولد پاول دورف، مسدود شده‌است. طبق داده‌ها در زمان فیلترینگ این پیام‌رسان، حدود ده میلیون نفر از کاربران فعال تلگرام، در کشور روسیه مستقر هستند.

 

 

 دیجیرو / علی فتح آبادی

جوابی بنویسید