خانه / سبک زندگی / زیبایی و آرایش / میکرودرم ابریژن چیست؟
میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم آبریژن، یکی از تکنیک‌های آرایشی رایج است که احتمالا شما هم نام آن را شنیده‌اند. روش میکرودرم آبریژن، با لایه برداری سطح خشک و سلول های مرده‌ی پوست فرایند درمان را آغاز می‌کند. “ماریا باری” به عنوان یک متخصص زیبایی در مرکز درماتولوژی Union Square” ” سانفرانسیسکو آمریکا، معتقد است که دستگاه‌های میکرودرم آبریژن در واقع با تکیه بر بخار منتشر شده از طریق کریستال‎های بسیار ریز، پوست را کاملا جلا می‌بخشند و موجب طراوت هرچه بیشتر آن می‌شوند. این در حالی است که در برخی تکنیک‌ها از سیستم ساکشن برای پاکسازی این سلول‌ها از روی پوست استفاده می‌شود.

میکرودرم ابریژن - شادابی و سلامتی

توضیحات “ماریا باری” در ارتباط با میکرودرم ابریژن حاکی از این واقعیت است که بیمارانی که دارای خطوط ریز روی پوست صورتشان هستند یا رنگ دانه‌ها به صورت یکنواختی روی سطح پوست آنها منتشر نشده از بهترین مخاطب‌های این تکنیک محسوب می‌شوند. در این بین اشخاصی که منافذ بسته زیادی بر پوستشان دارند بیش از سایر افراد می‌توانند از مزایای میکرودرم آبریژن بهره‌مند شوند.

همچنین “Heidi Waldrof” به عنوان مدیر درماتولوژی و لیزر درمانی بیمارستان “Mount Sinai”نیویورک معتقد است که بیمارانی که از مشکل ملاسما رنج می‌برند و همچنین افرادی که از رتینوئیدهایی مانند Retin-A استفاده می‌کنند نیز می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

میکرودرم ابریژن - شادابی و سلامتی

در واقع در بیماران ملاسما، شاهد نوعی تجمع رنگ دانه در بافت‌ها هستیم که به دلیل ترکیبی از هرمون‌ها، نور ماورابتفش و التهاب ایجاد شده است.

در این میان یکی از تفاوت‌های بارز میان دستگاه‌های میکروردرم آبریژن موجود در مرکز های تخصصی به نسبت دستگاه‌های خانگی این مهم است که دستگاه‌های مورد استفاده در مراکز تخصصی معمولا دارای موتورهای بزرگتر با قدرت بیشتری هستند، قدرت و پتانسیل بالای این دستگاه‌ها موجب می‌شود که به صورت عمیق‌تر لایه برداری کرده و به منافذ داخلی پوست نفوذ کنند.

میکرودرم ابریژن - شادابی و سلامتی

دکتر باری در ادامه اشاره می‌کند که به دلیل بالا بودن هزینه‌های درمان تخصصی در میکرودرم ابریژن بهتر است از برخی داروها به صورت جانبی استفاده شود. به این ترتیب فاصله‌ زمانی مورد نیاز در درمان حضوری میکرودرم ابریژن افزایش پیدا خواهد کرد. این در حالی است که میزان و دفعات استفاده از این روش به صورت مستقیم با نیاز پوست شما و همچنین توان مالی شما بستگی دارد.

معمولا در روش‌های درمانی تخصصی که در مطب‌ها صورت می‌گیرند نوبت‌های ویزیت در فاصله زمانی ۱ الی ۲ ماهه زمانبندی می‌شود. در این بین اگر مایل باشید از روش‌های خانگی میکرودرم ابریژن استفاده کنید لازم است به صورت روزانه یا هفتگی از آن بهره مند شوید تا به نتیجه‌ی ملموس و قابل قبولی دست پیدا کنید.

در این بین لازم نیست نگرانی از بابت درد یا واکنش پوست خود به میکروابریژن داشته باشید، اگرچه ممکن است در چند ساعت نخست درمان، پوست شما کمی حساس شده و ملتهب و قرمز رنگ شود. برای رفع این جریان پس از انجام درمان از کرم‌های مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید. والدورف معتقد است که نباید انتظار داشته باشید که نتایج میکروآبریژن به لایه برداری‌های عمیق شیمیایی یا روش‌ها ی لیزر فرکشنال شباهت داشته باشند. او در ادامه می‌گوید : این روش بسیار مناسب، به شما کمک می‌کند تا پوستی صاف داشته باشید و در عین حال رنگ دانه‌ها به صورت یکدست و یکنواخت روی پوست شما مشاهده شوند. پاکسازی عمیق پوست از دیگر مزیت‌های این روش درمانی است. باید توجه داشته باشید که میکروابریژن تأثیری بر چروک‌های عمیق، لکه‌های تیره و قرمزی پوست نخواهد داشت و موجب رفع این مشکلات نخواهد شد.

منبع: بانوی شهر

جوابی بنویسید