خانه / سبک زندگی / دکوراسیون / میز صبحانه خوری در دکوراسیون
میز صبحانه خوری در دکوراسیون

میز صبحانه خوری در دکوراسیون

میز صبحانه خوری در دکوراسیون

اینکه شما میز را در کجای خانه قرار دهید، بستگی به فضاهایی دارد که در دسترس تان است. در حد امکان میز را در جایی مستقر کنید که از نور طبیعی برخوردار باشد. تابش نور طبیعی، در هنگام صرف صبحانه، انرژی مضاعفی به شما می‌ دهد.

میز صبحانه

محل قرارگیری میز صبحانه

میز صبحانه در آشپزخانه

اگر آشپزخانه بزرگی دارید، یک میز صبحانه خوری با توجه به تعداد اعضای خانواده و ابعاد آشپزخانه‌ تان در آن جای دهید. در صورتی‌ که فضای آشپزخانه کوچک است، از کانتر به‌ عنوان میز استفاده کنید. حداقل عرض مناسب برای پیشخوان کانتر برای صرف صبحانه، ۴۵ سانتیمتر است که در این صورت فقط از یک‌ طرف می‌ توانید صندلی قرار دهید. اگر قصد قرار دادن صندلی در دو طرف کانتر را دارید، حداقل عرضی که برای کانتر در نظر می‌ گیرید، ۷۵ سانتیمتر است.

میز صبحانه

میز صبحانه در آشپزخانه

میز صبحانه در پذیرایی یا نشیمن

در صورتی‌ که فضای پذیرایی یا نشیمن شما به‌ اندازه کافی وسیع است، پیشنهاد می‌ کنیم، قسمت دنجی را پیدا کنید و میز صبحانه‌ تان را در آنجا قرار دهید. در این حالت علاوه بر اینکه از میز برای صرف صبحانه استفاده می‌ کنید، برای برگزاری مراسم عصرانه و گپ دوستانه با نزدیکان می‌ توانید از میز بهره ببرید.

میز صبحانه

میز صبحانه در پذیرایی یا نشیمن

میز صبحانه در تراس

با کمی خلاقیت می‌ توانید از فضاهای خارجی منزل برای صرف صبحانه استفاده کنید. نگران نباشید، منظور از فضای خارجی، دسترسی به حیاط اختصاصی خیلی بزرگ نیست. شما با داشتن یک تراس کوچک هم می‌ توانید فضایی دل‌ انگیز برای خوردن صبحانه به وجود بیاورید. کافی است یک دستی بر سر و روی تراس خود بکشید. وجود چند گلدان سر سبز، با گل‌ های رنگارنگ، شادابی و نشاط را به ارمغان می‌ آورد. اگر تراس شما مسقف نیست و به دلیل اشراف به محیط بیرون و عدم حفظ محرمیت، می‌ توانید از پرده‌ حصیری برای پوشش و مسقف کردن آن استفاده کنید. اسپری آبی تهیه کنید و هر روز صبح همراه آبیاری گیاهان به حصیر هم آب بپاشید. این کار علاوه بر ایجاد بوی خوش چوب، هوای تراس را خنک می‌ کند.

میز صبحانه

میز صبحانه در تراس

ابعاد مناسب میز و صندلی صبحانه خوری

خوشبختانه امروزه، انواع میز و صندلی با ابعاد گوناگون تولید شده است. شما مناسب با متراژ فضا، می‌ توانید یکی از آنها را خریداری کنید. میز و صندلی‌ های تاشو، انتخابی مناسب برای خانه‌ های کوچک است. در صورت نیاز به فضای بیشتر، به‌ راحتی آن را جمع کنید. همچنین استفاده از میزهای گرد، گزینه مناسب دیگری، برای فضاهای محدود است.

اندازه استاندارد قطر میز گرد:

  • دو نفره ، ۶۰ تا ۶۵ سانتیمتر.
  • چهار نفره ، ۹۰ تا ۹۵ سانتیمتر.
  • شش‌ نفره ، ۱۱۰ تا ۱۵۵ سانتیمتر است.
میز صبحانه

ابعاد میز و صندلی صبحانه خوری

منبع :

چیدانه 

جوابی بنویسید