خانه / سبک زندگی / دکوراسیون / موزه صدفی دالیان
موزه صدفی دالیان

موزه صدفی دالیان

موزه صدفی دالیان

موزه صدفی شکل که در دالیان ساخته شده است و نامش  Dalian می باشد یکی از برترین موزه های جهان و پرهزینه‌ترین پروژه‌ های معماری در دالیان است. معمار موزه زیبا  دالیان در چین موسسه طراحی مهندسی عمران و معماری DUT است. مساحت این پروژه ۱۸ هزار متر مربع می باشد و در سال ۲۰۰۹ طراحی و اجرا شده است.

موزه صدفی دالیان

این موزه که به موزه ی صدفی مشهور است، یکی از پرهزینه‌ترین پروژه‌های سازه و برترین موزه های جهان در دالیان است چرا که  مجموعه ای جمع‌ آوری  شده از بیش از ۵۰۰۰ نوع صدف گران بها از اقصی نقاط جهان می باشد. نمای این موزه زیبا بر گرفته از مجموعه ای که در آن نگهداری می شود ساخته شده است صدفی شکل (سقف ساختمان اصلی موزه  به گونه ای طراحی شده است که انتهای هر لبه بر روی لبه ای دیگر قرار گرفته است که تداعی کننده صدف حلزون و یا یک خرچنگ بزرگ باشد، قطعات مختلف شبیه به پوسته یک صدف بر هم سوار شده‌اند و چندین شکل چند بعدی را در طرحشان ترکیب کرده‌اند.) و این نمای منحصر به فرد  توجه همگان را به خود جلب می‌ نماید.

موزه دالیان که مساحتی ۱۸۰۰۰ متر مربعی دارد در ۵ طبقه (چهار طبقه بالای زمین و یک طبقه در زیر زمین) ساخته شده است. سازه به گونه ای طراحی و ساخته شده است تا چشم اندازی کم نظیر را از پنجره ی عریض ساختمان برای بازدید کنندگان فراهم آورد. از داخل ساختمان، دیوار لعاب شیشه‌ای شفاف است اما از خارج ساختمان، تصاویر محیط پیرامون، آسمان آبی و دریای سبز، بر روی بنا منعکس و همانند صدف‌هایی دیده می‌شوند. مفهوم کلی که از این سازه دریافت می‌شود در مورد مکان جغرافیایی دارای مزیت ساختمان برای ساخت فضای اصلی نمایشگاه است که در مسیر سربالایی کشیده می شود و موزه دالیان چین به دلیل داشتن جاذبه معماری و مجموعه صدف های با ارزشش از جاذبه های گردشگری چین نیز محسوب می گردد.

نمای روبروی موزه

نمای روبروی موزه

نمای از کنار موزه

نمای از کنار موزه

جوابی بنویسید