خانه / علم و فناوری / خودرو / معرفی کیا اپتیما اسپرت واگن مدل ۲۰۱۸
معرفی کیا اپتیما اسپرت واگن مدل ۲۰۱۸

معرفی کیا اپتیما اسپرت واگن مدل ۲۰۱۸

معرفی کیا اپتیما اسپرت واگن مدل ۲۰۱۸

کیا اپتیما مدل ۲۰۱۸ اصلاح شده برای اروپا معرفی شده است. 

این خودروساز نسخه فیس لیفت شده اسپرت واگن اپتیما را معرفی کرده و برای اولین بار نیرومحرکه های جدیدی را نیز برای آن ارائه کرده است.

 معرفی کیا اپتیما اسپرت واگن مدل 2018

در حالی که اصلاحات بدنه این خودرو شبیه به سدان K5 بازار کره است، مدل اروپایی آن به یک جفت موتور توربوشارژ جدید مجهز می شود که یکی بنزینی و دیگری دیزلی است. 

موتور ۱٫۶ لیتری T-GDi چهار سیلندر توربوی بنزینی جدید این خودرو شبیه به نسخه به کار رفته در هیوندای توسان است. نیروی این موتور ۱۳۲ کیلووات است و نیروی آن از طریق گیربکس دو کلاجه هفت سرعته به چرخ های جلو منتقل می شود. 

موتور ۱٫۶ لیتری U3 چهار سیلندر CRDi توربو دیزل این خودرو جایگزین نسخه قدیمی ۱٫۷ لیتری اپتیما شده است. کیا ادعا می کند این موتور با قدرت ۱۰۰ کیلووات و گشتاور ۳۲۰ نیوتون متر با تکنولوژی SCR بسیار پاک تر از نسخه قبلی خود است.

 معرفی کیا اپتیما اسپرت واگن مدل 2018

دیگر تغییرات در این مدل به روز شده شامل هشدار توجه راننده و کمک ثبات در مسیر به همراه سیستم دوربین ۳۶۰ درجه رزولوشن بالای جدید است. 

مدل های سدان و اسپرت واگن اپتیما به چراغ های جلوی LED، چراغ های مه شکن LED، رینگ های آلیاژی نوین، اگزوز دوقلوی جدید برای نسخه GT لاین و چراغ های عقب LED اصلاح شده مجهز می شوند. 

کابین این خودرو نیز ارتقا یافته و فرمانی جدید و تریم کرومی ساتن، روکش های چرم و پارچه ای قهوه ای جدید و روشنایی محیطی LED در شش رنگ برای آن تعبیه شده است.

منیع: خبر خودرو 

جوابی بنویسید