خانه / علم و فناوری / خودرو / معرفی هیوندایی اکسنت جدید مدل ۲۰۲۰، زیبا اما ضعیف
معرفی هیوندایی اکسنت جدید مدل ۲۰۲۰، زیبا اما ضعیف

معرفی هیوندایی اکسنت جدید مدل ۲۰۲۰، زیبا اما ضعیف

هیوندای اکسنت ۲۰۲۰ با یک موتور کم مصرف ارائه خواهد شد.

 در زیر کاپوت این خودرو یک موتور ۱٫۶ لیتری اسمارت استریم جایگزین مدل‌های قبلی GDI و ۴ سیلندر شده است. موتور جدید که کم مصرف‌تر از مدل قبلی از آب درآمده از “ماژول” مدیریت حرارتی، کویل احتراقی با سطح انرژی بالا و دو پورت تزریقی بهره می‌برد.

2.jpg

از دیگر ویژگی‌های این موتور می‌توان به سامانه احیاء گازهای خروجی از اگزوز، زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها اشاره کرد.

این موتور با یک گیربکس متغیر اسمارت استریم هماهنگ است. بنابراین در اکسنت‌های جدید شاهد گیربکس‌های خودکار ۶ سرعته خودکار نیستیم.

 3.jpg

از آنجا که هیوندای این خودرو را با شعار “مصرف کمتر” ارائه کرده است، نمی‌توان از آمار مصرف آن گذشت. میزان مصرف شهری این خودرو حدود ۷٫۱ در هر ۱۰۰ کیلومتر است. میزان مصرف بزرگراهی خودرو ۵٫۷ و میزان مصرف ترکیبی آن ۶٫۵ لیتر عنوان شده است. تمامی این اعداد در مقایسه با نسل قبلی بهبود قابل توجهی را نشان می‌دهند.

 4.jpg

و اما خبر بد؛ موتور این خودرو در برابر نسل قبل ضعیف و کم توان است. موتور گذشته این خودرو با گشتاور ۱۶۰ نیوتن‌متر توانی حدود ۱۳۰ اسب‌بخار تولید می‌کرد، اما موتور جدید با گشتاور ۱۵۳ نیوتن‌متر قدرتی حدود ۱۲۰ اسب‌بخار دارد.

قیمت این خودرو هنوز تائید نشده است. اما به نظر می‌رسد قیمت این خودرو همانند نسخه‌های ۲۰۱۹ و حدود ۱۵ هزار دلار باشد. مدل SE اکسنت در سطح پایه به سامانه تهویه هوای پیشرفته، کنترل کروز و پنجره‌های قفل شونده خودکار مجهز است.

5.jpg 

از دیگر گزینه‌های استاندارد این خودرو می‌توان به ورود بدون کلید از راه دور، سیستم صوتی چهار بخشی و سامانه اطلاعات و سرگرمی ۵ اینچی اشاره کرد.

6.jpg

7.jpg

 

منبع: عصر ایران

جوابی بنویسید