خانه / علم و فناوری / خودرو / معرفی شاسی‌بلند الکتریکی نیسان در حضور نمایندگی‌ها
معرفی شاسی‌بلند الکتریکی نیسان در حضور نمایندگی‌ها

معرفی شاسی‌بلند الکتریکی نیسان در حضور نمایندگی‌ها

نیسان می‌خواهد موفقیت خودروی الکتریکی لیف را در قالب دیگری تکرار کند. پس از رسیدن این خودرو به رکورد فروش ۴۰۰ هزار دستگاهی در سراسر جهان، نیسان به نامی قابل‌اعتنا در دنیای خودروهای الکتریکی تبدیل شده است؛ و البته که ژاپنی‌ها نمی‌خواهند این روند افت پیدا کند.

 2.jpg
به منظور ادامه‌ی روند موفقیت‌آمیز لیف، نیسان در حال معرفی یک شاسی‌بلند الکتریکی جدید می‌باشد. گفته شده این خودرو ماه پیش و خلال جلسه‌ی برگزار شده بین نمایندگان به آن‌ها نشان داده شده است.

 
البته فعلاً جزئیات زیادی از مشخصات این کراس اوور الکتریکی در دست نیست. بنا به گفته‌ی نمایندگانی که در این جلسه حضور داشته‌اند، کراس اوور الکتریکی این برند برد ۴۸۳ کیلومتری خواهد داشت که آن را با کراس اوورهایی همچون تسلا مدل X (برد ۵۲۳ کیلومتری) و جگوار آی پیس (برد ۳۷۷ کیلومتری) قابل‌مقایسه می‌کند. موضوع بهتر اینکه این خودرو طبق گفته‌ها شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت زیر ۵ ثانیه خواهد داشت.

 3.jpg
اولین کراس اوور الکتریکی نیسان که به جهانیان معرفی شده کانسپت iMx سال ۲۰۱۷ بوده است و حالا می‌بینیم که نسخه‌ی تولیدی هم با فاصله‌ای نسبتاً کوتاه در راه خط تولید است.

 4.jpg
البته برخی نمایندگی‌های نیسان اظهار داشته‌اند این خودرو یک کراس اوور کامپکت یا جمع‌وجور بوده و تناسبات بدنه‌ی آن مشابه مدل روگ بوده اما فضای داخلی آن در حد مورانو ارزیابی شده است.

 
انتظار می‌رود کراس اوور الکتریکی نیسان تا نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ رونمایی شود و بخشی از برنامه‌ی این شرکت برای ارائه‌ی ۸ محصول الکتریکی در ۵ سال آینده باشد.

 5.jpg

 nissan-imx-kuro-concept-geneva-9.jpg 

 توضیح: تصاویر مربوط به کانسپت IMx می‌باشند.

منبع: پدال

جوابی بنویسید