خانه / علم و فناوری / خودرو / معرفی استون مارتین AM-RB 003، هیولایی هزار اسبی و میلیون دلاری!
معرفی استون مارتین AM-RB 003، هیولایی هزار اسبی و میلیون دلاری!

معرفی استون مارتین AM-RB 003، هیولایی هزار اسبی و میلیون دلاری!

پیرو حضور هایپرکار استون مارتین AM-RB 003 در نمایشگاه خودروی ژنو، برخی جزئیات جدید از این خودرو به بیرون درز کرده است.

این جزئیات جدید از بروشور یکی از نمایندگی‌های رسمی استون مارتین به دست آمده و شامل برخی مشخصات فنی مهم AM-RB 003 می‌باشد.

2.jpg
اول از همه باید به قوای محرکه‌ی خودرو بپردازیم. استون مارتین در ژنو تأیید کرده بود AM-RB 003 از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر توربو و هیبریدی جدیدی استفاده خواهد کرد اما خب اشاره‌ای به قدرت آن نشده بود. هم‌اکنون می‌توان گفت خروجی ترکیبی این مجموعه برابر با ۱۰۰۰ اسب بخار خواهد بود. همچنین تأیید شده این هایپرکار دارای گیربکس ۸ سرعته دوکلاچه ی برگرفته از فرمول ۱ و همچنین دیفرانسیلی با لغزش محدود خواهد بود.

استون مارتین AM-RB 003 همانند والکری از شاسی مونوکوک فیبر کربنی و پانل‌های بدنه‌ی کربنی برخوردار بوده و وزن آن پایین‌تر از ۱۳۵۰ کیلوگرم خواهد بود. به این ترتیب شاهد خودرویی بسیار سریع خواهیم بود. در بروشور نمایندگی استون گفته شده این خودرو شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۲٫۵ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت فراتر از ۳۵۴ کیلومتر در ساعتی خواهد داشت. نسبت قدرت به وزن ۰۰۳ نیز ۷۵۰ اسب بخار به ازای هر تن است.

 3.jpg

بنا به گزارش منتشر شده، پیشرانه‌ی الکتریکی در نظر گرفته شده چرخ‌های جلو را به حرکت درخواهد آورد و بنابراین این هایپرکار سیستم چهار چرخ محرک خواهد داشت. همچنین تأیید شده استون مارتین AM-RB 003 از سیستم تعلیق فعال، کنترل پلتفرم، ارتفاع سواری فعال و سیستم‌های دامپینگ برگرفته از والکری سود خواهد برد. شایان ذکر است تنها ۵۰۰ دستگاه از AM-RB 003 ساخته خواهد شد.

نهایتاً به یکی از فاکتورهای مهم یعنی قیمت می‌رسیم. بریتانیایی‌ها می‌گویند هایپرکار جدیدشان حداقل قیمت ۸۷۵ هزار پوندی خواهد داشت که برابر با ۱۱۵۲۴۴۰ دلار است.

4.jpg
افرادی که به دنبال خرید این هایپرکار هستند باید سپرده‌ی سنگینی را نزد استون مارتین بگذارند. مشتریان آمریکایی سپرده‌ی ۳۰۰ هزار دلاری و اروپایی‌ها سپرده‌ی ۲۵۰ هزار یورویی را باید پرداخت نمایند. اولین نمونه‌های AM-RB 003 از سال ۲۰۲۱ به دست مشتریان خواهند رسید.

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

منبع: پدال

جوابی بنویسید