خانه / علم و فناوری / خودرو / آشنایی با مشخصات پژو ۵۰۸ اسپرت
آشنایی با مشخصات پژو ۵۰۸ اسپرت

آشنایی با مشخصات پژو ۵۰۸ اسپرت

پژو می‌خواهد با تولید یک سدان اسپورت وارد عصر جدیدی شود. در این بخش از بازار خودروهایی همچون آئودی S4 و مرسدس-ای ام جی C43 خودنمایی می‌کنند. البته فرانسوی‌ها چنین خودرویی را با معرفی کانسپت ۵۰۸ Sport Engineered در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ پیش‌نمایش کرده‌اند.

انتظار می‌رود نسخه‌ی تولیدی نهایی در سال ۲۰۲۰ معرفی شود. برخی خبرگزاری‌ها ادعا می‌کنند جزئیات قابل‌توجهی از پیشرانه‌ی این خودرو را به دست آورده‌اند.

2.jpg

3.jpg
با ترکیب قدرت ۲۰۰ اسبی پیشرانه‌ی ۱٫۶ لیتری بنزینی و خروجی ۳۱۰ اسب بخاری دو پیشرانه‌ی الکتریکی، این سدان جدید و تازه‌نفس قدرت ترکیبی ۳۶۰ اسب بخاری خواهد داشت. احتمالاً خودروی موردبحث از سیستم چهار چرخ محرک الکتریکی و گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک استفاده خواهد کرد.

حرفی از پرفورمنس این خودرو زده نشده اما کانسپت یاد شده شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۴٫۳ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت داشته است. مجموعه باتری ۱۱٫۸ کیلووات ساعتی آن کانسپت نیز باعث ایجاد برد الکتریکی ۵۰ کیلومتری می‌شود.

4.jpg

5.jpg
مدیر بخش پژو اسپورت که درباره‌ی قوای محرکه‌ی این خودرو سخن می‌گفت اظهار داشته است: “این موضوعی متناقض است اما فشاری که روی کم کردن آلایندگی وجود دارد به ما اجازه می‌دهد تا نسخه‌ای پرفورمنس از ۵۰۸ را توسعه دهیم که تا قبل از این تصوری در مورد آن وجود نداشت.”

به دلیل وزن بیشتر باتری و پیشرانه‌های الکتریکی، ۵۰۸ اسپورت (نام هنوز تأیید نشده است) از سیستم تعلیق ارتقا یافته و شاید دیگر بخش‌های فنی بهبود یافته سود خواهد برد. همچنین ظاهر اسپورت تر و رینگ‌های ۲۰ اینچی آلیاژی باعث تمایز این خودرو از سایر اعضای خانواده خواهند شد.

مدل اسپورت نسل جدید پژو ۵۰۸ احتمالاً در ابتدا به‌صورت چهار درب عرضه خواهد شد اما اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود مدل استیشن آن نیز در آینده عرضه می‌شود.

6.jpg

7.jpg
توضیح: تصاویر به کانسپت پژو ۵۰۸ Sport Engineered تعلق دارند.

منبع: پدال

 

جوابی بنویسید