خانه / علم و فناوری / علم / مرد آهنی رکورد زد؛ پرواز با سرعت ۱۳۶ کیلومتر بر ساعت با جت پوشیدنی [تماشا کنید]
مرد آهنی رکورد زد؛ پرواز با سرعت ۱۳۶ کیلومتر بر ساعت با جت پوشیدنی [تماشا کنید]

مرد آهنی رکورد زد؛ پرواز با سرعت ۱۳۶ کیلومتر بر ساعت با جت پوشیدنی [تماشا کنید]

«ریچارد براونینگ»، مخترع انگلیسی که اواسط فروردین ماه ۹۶ با اتصال چند موتور جت مینیاتوری به دست و پاهایش مسافتی کوتاه را بالاتر از سطح زمین پرواز کرده بود، با جت پوشیدنی خود با سرعت ۱۳۶٫۸۹۱ کیلومتر بر ساعت پرواز کرد و نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد.

براونینگ در اسکله شهر برایتون انگلستان و در برابر دیدگان تماشاچیان و خبرنگاران مسافت تقریبا ۵۰۰ متری طول اسکله را به سمت ساحل پرواز کرد. در بین تماشاچیان سردبیر کتاب رکوردهای گینس هم حضور داشت و دستاورد بزرگ براونینگ را تایید کرد.

 

او پس از فرود موفقیت آمیز روی ساحل ابزار خوشحالی کرد و گفت که سرعت ۱۳۶٫۸۹۱ کیلومتر بر ساعت، بیشترین سرعتی بوده که او توانسته به آن دست پیدا کند و حتی در تمرینات نیز موفق به انجام چنین کاری نشده بوده است.

لباسی که براونینگ اختراع کرده به لباس «تونی استارک» قهرمان فیلم مرد آهنی (Iron Man) شباهت دارد و به کمک پنج توربین گاز بیش از ۱۰۰۰ اسب بخار ترمز (BHP) نیرو تولید می کند. او تا به حال لباس خود را در بیش از بیست کشور دنیا نمایش داده است.

رکوردزنی مرد آهنی با جت پوشیدنی

براونینگ که بنیانگذار شرکت Gravity Industries هم هست، سال ۲۰۱۷ رکورد سرعت ۵۱٫۵۳ کیلومتر بر ساعت را به کمک جت پوشیدنی قابل کنترل با بدن از خود به جای گذاشته بود. وی سپتامبر سال جاری میلادی ابزار امیدواری کرد که به کمک شرکت خود جت های پوشیدنی مخصوص مسابقات تولید کند.

او می گوید از سال ۲۰۱۷ تاکنون تغییرات زیادی در لباس خود داده و مدل جدید را کاملا به کمک پرینتر سه بعدی چاپ کرده است که هم وزن کمتری دارد و هم بادوام تر و هوشمندتر است و می توان حین پرواز مقدار نیرو را کنترل کرد.

جوابی بنویسید