خانه / علم و فناوری / خودرو / فراری مونزا رسما معرفی شد
فراری مونزا رسما معرفی شد

فراری مونزا رسما معرفی شد

فراری مونزا رسما معرفی شد

پس از انتشار تصاویری از رونمایی دو محصول جدید فراری با نام های مونزا SP1 و SP2 در شبکه های اجتماعی، بالاخره مارانلویی ها عکس های رسمی و اطلاعات فنی این مدل ها را در اختیار رسانه ها قرار دادند.

این دو اگر چه عضو خانواده مونزا محسوب می شوند، اما یک تفاوت بنیادین با هم دارند. همانطور که پسوند SP1 نشان می دهد، این مدل تک نفره بوده و فقط یک صندلی برای راننده در نظر گرفته شده است.

Ferrari-Monza_SP1-2019-1280-03

در مقابل نسخه SP2 دو نفره بوده و علاوه بر راننده توانایی حمل یک سرنشین دیگر را نیز دارد.

Ferrari-Monza_SP2-2019-1280-01

فراری با ارایه مونزا SP1 و SP2 کلاس جدیدی به نام آیکونا (Icona) را بنیانگذاری کرده، این کلاس مدل های فوق العاده خاص را در بر خواهد گرفت.

دو عضو خانواده مونزا از خودروهای مسابقه ای فراری در دهه ۵۰ میلادی – مثل ۷۵۰ و ۸۶۰ مونزا – اقتباس شده اند. با نگاهی دقیق تر به پروفیل خودرو می توان رگه هایی از مدل های ۱۶۶ MM و ۲۵۰ Testa Rossa نیز مشاهده کرد.

1954 ferrari Monza 750

فراری ادعا می کند که به واسطه استفاده گسترده از فیبر کربن، محصولات جدید این کمپانی از لحاظ نسبت قدرت به وزن در میان تمامی اتومبیل های دو نفره پیشتاز هستند. بد نیست اشاره کنیم SP1 و SP2 به ترتیب وزنی برابر با ۱۵۰۰ و ۱۵۲۰ کیلوگرم دارند، البته فراری آپشنی را در نظر گرفته که در صورت سفارش، بخش های غیر ضروری حذف شده و از وزن مدل ها کاسته می شود.

Ferrari-Monza_SP1-2019-1280-06

مونزا SP1 و SP2 بر اساس مدل محبوب و پرطرفدار ۸۱۲ سوپرفست شکل گرفته و از قوای محرکه ای مشترک بهره می برند. نیروبخش این دو مدل زیبا، همان موتور ۶٫۵ لیتری V12 است که در واقع از موتور ۶٫۳ لیتری لافراری اشتقاق یافته اند. این موتور حجیم توانایی تولید ۸۰۹ اسب بخار قدرت و ۷۱۹ نیوتن متر گشتاور را دارد.

Ferrari-Monza_SP2-2019-1280-03

با تکیه بر چنین نیروگاه توانمندی، فراری مونزا SP1 و SP2 در عرض تنها ۲٫۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا می کنند. برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت این دو به ۷٫۴ ثانیه زمان نیاز داشته و قادر هستند در مسیر مستقیم مرز سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت را پشت سر بگذارند.

Ferrari-Monza_SP2-2019-1280-06

فراری با همکاری شرکت های Loro Piana و Berluti لوازم جانبی لوکسی را برای مالکین این مدل ها تدارک دیده است. این لوازم شامل مواردی مثل البسه، هلمت، دستکش، دستمال سر و کفش های مسابقه ای می شوند.

Ferrari-Monza_SP1-2019-1280-07

مارانلویی ها درباره قیمت و سقف تولید مونزا SP1 و SP2 حرفی به میان نیاورده اند، اما از آنجایی که این اسپیدسترهای مدرن-رترو فقط به مشتریان خاص و مجموعه داران فروخته خواهند شد، باید انتظار قیمت بالایی را داشت.

جوابی بنویسید