خانه / سبک زندگی / زیبایی و آرایش / طرز تهیه چهار ماسک صورت با موز
طرز تهیه چهار ماسک صورت با موز

طرز تهیه چهار ماسک صورت با موز

طرز تهیه چهار ماسک صورت با موز

موز حاوی ویتامین ها و مواد طبیعی است که به زیبایی پوست کمک بسیاری می کند. شما می توانید به کمک ماسک صورت موز که تهیه آنها در خانه بسیار ساده است به زیبایی و جوانسازی پوست کمک کنید. بسیاری، موز را یک بوتاکس ارزان و بدون درد برای پوست می دانند.

چرا ماسک صورت موز برای پوست مفید است؟

خواص و ویتامین های موجود در موز و فواید آنها :

ویتامین A : این ویتامین کمک می کند از شر لکه های تیره روی پوست خلاص شده و پوستی صاف و یکدست داشته باشید.

ویتامین B : باعث جوانسازی پوست، مرطوب کردن، برطرف کردن خشکی و روشن شدن آن می شود.

ویتامین E : این ویتامین نقش “محافظ” را ایفا می کند و با رادیکال های آزاد مبارزه، از پوست در برابر اشعه خورشید محافظت کرده و از بوجود آمدن چروک روی پوست جلوگیری می کند.

پتاسیم : خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی برای پوست دارد.

طرز تهیه ۴ ماسک صورت با موز را بانوی شهر به شما آموزش می دهد تا با استفاده از آن به درخشان شدن و جوانسازی پوست کمک کنید.

۱ ) ماسک صورت موز

این ساده ترین ماسک صورتی است که می توانید با استفاده از موز بسازید. کافیست یک موز رسیده را له کرده و روی پوست صورت بمالید. بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب سرد بشویید. اگر فرصت دارید پس از این کار صورت را با تکه های یخ ماساژ دهید. استفاده از این ماسک ساده می تواند به درخشان شدن و زیبایی پوست کمک کند.

۲ ) ماسک صورت موز و عسل

ماسک صورت موز - شادابی و سلامتی

این ترکیب برای از بین بردن لکه های تیره روی پوست و روشن کردن رنگ آن مناسب است. این ترکیب خاصیت آبرسانی، روشن کنندگی و درخشان کنندگی دارد.

یک موز رسیده را با استفاده از چنگال له کنید، یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری آبلیمو به آن اضافه کنید. ماسک را با انگشت روی صورت بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب ولرم و بدون صابون صورت را بشویید.

۳ ) ماسک صورت موز و زردچوبه

ماسک صورت موز - شادابی و سلامتی

این ماسک صورت از ترکیب موز، زردچوبه و جوش شیرین تهیه می شود برای درمان آکنه و جوش های روی پوست مناسب است و لکه های موجود را نیز به مرور زمان از بین برده، باعث می شود پوستی شفاف و درخشان داشته باشید.

یک موز رسیده را له کرده و با ½ قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک و نیم قاشق غذاخوری پودر زردچوبه ترکیب کنید. اگر ترکیب به دست آمده خیلی سفت بود به آن کمی آب اضافه کنید. می توانید این ترکیب را با براش آرایشی روی پوست بزنید. بگذارید ماسک به مدت ۱۵ دقیقه بماند، سپس با آب ولرم بشویید و پس از خشک کردن پوست مقداری کرم مرطوب کننده بمالید.

۴ ) ماسک صورت موز و ماست

ماسک صورت موز - شادابی و سلامتی

این ترکیب برای از بین بردن چروک های روی پوست بسیار مناسب است و می تواند مثل بوتاکس عمل کرده، باعث جوانسازی پوست شود.

یک موز رسیده را له و با یک قاشق غذاخوری ماست و یک قاشق غذاخوری آب پرتقال ترکیب کنید. اگر این ترکیب خیلی سفت است، چند قطره آب پرتقال به آن اضافه کنید. با انگشت ترکیب به دست آمده را روی پوست بمالید و برای چند دقیقه با این ترکیب صورت را ماساژ دهید. بهتر است دوبار ماسک را روی هم بزنید تا بیشتر به خورد پوست برود. بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس پوست را با آب ولرم بشویید تا نتیجه معجزه آسای آن را ببینید.

هر یک از این ترکیب ها و ماسک های صورت می توانند برای زیبایی، جوانسازی و درخشان شدن پوست مفید باشند، به شرطی که آنها را در برنامه خود قرار داده و با یکبار استفاده انتظار معجزه نداشته باشید.

منبع: بانوی شهر

جوابی بنویسید