خانه / سبک زندگی / دکوراسیون / شش گیاه آپارتمانی که نیاز به نور ندارند
شش گیاه آپارتمانی که نیاز به نور ندارند

شش گیاه آپارتمانی که نیاز به نور ندارند

شش گیاه آپارتمانی که نیاز به نور ندارند

با چند گیاه آپارتمانی که امروز برای شما معرفی می‌کنیم فضای دکوراسیون خانه‌تان را سبز کنید و طبیعت را به خانه خود بیاورید.

این گیاهان مقاوم و کم توقع می‌توانند بدون نور مستقیم خورشید دوام بیاورند و نیاز به آب‌دهی منظم و مدام هم ندارند پس می‌توانید با خیال راحت هر گوشه از خانه از راهرو ها گرفته تا زیر زمین ، بالکن و پنجره‌ها را با آن‌ها تزئین کنید.

گیاه آپارتمانی زبان مادرشوهر

نام این گیاه آپارتمانی از روی شکل ظاهری برگ‌هایش و لبه‌های تیزی که دارند گرفته شده است. این یک گیاه محبوب خانگی است که می‌تواند بدون حضور نور خورشید به خوبی رشد کند و به علاوه هوای خانه را تمیز می‌کند. این گیاه می‌تواند آب را در شاخ و برگ محگم و گوشتی خود نگه دارد. اگر حیوان خانگی دارید از این گیاه بپرهیزید چرا که خوردن آن مشکلات معدوی-گوارشی برایش ایجاد می‌کند. هم چنین هنگام جا به جایی آن حتما از دستکش استفاده کنید تا از خارهای آن در امان بمانید.

زبان مادرشوهر

زبان مادرشوهر

گیاه آپارتمانی بامبوی خوش شانس

گرچه این گیاه بامبوی حقیقی نیست اما با ضمایم نقلی و کوچک خودش به راحتی می‌تواند دل شما را ببرد. این گیاه در تنظیمات مینیمالیستی بسیار محبوب است و معمولا به دو مدل مختلف کاشته شده در خاک و یا معلق در آب فروخته می شوند. از دیدگاه فنگ شویی این گیاه انرژی مثبت و شاد را جذب می‌کند که میزان آن بسته به تعداد ساقه‌هایی دارد که در یک گلدان قرار دارند.

بامبو

بامبو

گیاه آپارتمانی لیلی آرامش بخش

این هم گیاه آپارتمانی دیگری است که می‌تواند بدون حضور مستقیم نور خورشید رشد کند و هوا را تمیز نگه دارد با این تفاوت که به آب دهی مرتب و مکرر روزانه نیاز دارد به علاوه این گلدان را باید دور از تابش مستقیم آفتاب قرار دهید چرا که باعث سوزاندن و خشک شدن برگ‌هایش می‌شود. کافی است همین چند اصل را در نظر داشته باشید تا گیاه زنبق سفیدتان پر از گل و جوانه شود و فضا را آرامش ببخشد.

گیاه آپارتمانی لیلی آرامش بخش

گیاه آپارتمانی لیلی آرامش بخش

گیاه آپارتمانی گیاه عنکبوتی

شکل شلوغ و درهم و برهم این گیاه آن را به یک گیاه جذاب تبدیل کرده که می‌توانید سبد یا گلدانش را هم آویزان کنید و هم اینکه در گلخانه قرار دهید. به یاد داشته باشید که آن را دور از تابش مستقیم آفتاب قرار دهید و مرتب آب دهید تا ظاهر آن همان طور سبز و سالم حفظ شود.

گیاه آپارتمانی عنکبوتی

گیاه آپارتمانی عنکبوتی

گیاه آپارتمانی سرخس پر سیاوش مویی

برگ‌های ظریف و افتان این گیاه آب را دفع می‌کنند. این گیاه به طور طبیعی در خاک‌های مرطوب و در سایه‌ها می‌روید و در آپارتمان‌های کم نور به راحتی رشد می‌کند.

سرخس پر سیاوش مویی

سرخس پر سیاوش مویی

گیاه آپارتمانی انواع پیچک

فقط کافی است کمی مراقب‌ باشید و آن‌ها را حمایت کنید تا رشد کنند و از دیوار به زیبایی بالا بروند و یا اینکه آن‌ها را به دیوار آویزان کنید. پیچک گیاه سرسخت و مقاومی است که حتی برای آراستن دیوار سرویس بهداشتی هم می‌توانید از آن استفاده کنید. این گیاه زیبا به راحتی بدون نور خورشید رشد می‌کند و هوا را از منو اکسید کربن تصفیه می‌کند. هر از مدتی آن را هرس کنید و به طور منظم هم آن را آبدهی کنید تا همیشه سرسبز و شاداب بماند.

پیچک

پیچک

منبع:پویانو

جوابی بنویسید