خانه / گردشگری / جهانگردی / سفر به چشمه معدنی دهانه در یوتا
سفر به چشمه معدنی دهانه در یوتا

سفر به چشمه معدنی دهانه در یوتا

سفر به چشمه معدنی دهانه در یوتا

 
 برترین ها: «Homestead Caldera» که مردم محلی آن را با نام «دهانه» می شناسند یک چشمه آبگرم طبیعی است که داخل صخره آهکی به شکل کندو با ارتفاع ۱۷ متر پنهان شده و در میدوی در یوتا قرار دارد. درست بالای چشمه یک گشودگی طبیعی بزرگ قرار دارد که در اصل تنها ورودی به دهانه است. کسانی که تمایل داشتند از این چشمه آبگرم غنی از مواد معدنی استفاده کنند مجبور بودند از سوراخ بالای آن وارد شوند. تا اینکه در سال ۱۹۹۶ یک تونل در پایه گنبد سنگی ایجاد شد که دسترسی بازدیدکنندگان را آسان می کرد.
 
این دهانه حدود ۱۰ هزار سال پیش توسط رسوب مواد معدنی، به طور عمده کلسیم، تشکیل شد که یک سنگ گدازه مانند متخلخل سفید را ایجاد کرد که در منطقه میدوی بسیار رایج است. مطالعات نشان می دهد که باران و برف ذوب شده در کوه های واساچ به زمین نفوذ کردند و از طریق ترک ها و شکستگی ها وارد عمق ۱٫۵ تا ۳ کیلومتری زمین شدند تا توسط انرژی زمین گرم شوند. آب گرم شده به سطح برگشت و مواد آن مثل تراورتن رسوب کرد.
 
امروزه آب غنی از مواد معدنی از دهانه لوله کشی شده و گنبد دیگر رشد نمی کند. از آنجا که آب دائما تغییر می کند (به این دلیل که لوله کشی شده) دما در حرارت ثابت ۹۶ درجه فارنهایت (۳۵٫۵ درجه سانتیگراد) ثابت می ماند و شفافیت آن شگفت انگیز است. حتی از عمق آن غواصان می توانند ابرها را از طریق سوراخ بالای گنبد ببینند. این چشمه ۱۷ متر ارتفاع، ۱۲۰ متر قطر خارجی، ۲۶ متر قطر داخلی و ۲۰ متر عمق دارد.
 
چشمه معدنی آبگرم «دهانه» در یوتا 
 
چشمه معدنی آبگرم «دهانه» در یوتا 
 
چشمه معدنی آبگرم «دهانه» در یوتا 

جوابی بنویسید