خانه / علم و فناوری / خودرو / سریع ترین ماشین پلیس جهان
سریع ترین ماشین پلیس جهان

سریع ترین ماشین پلیس جهان

سریع ترین ماشین پلیس جهان

فورد اعلام کرد که داده‌های حاصل از تست اولیه خودروهای راهیاب پلیس بیانگر مواجه آمریکا با سریع‌ترین ماشین پلیس تاریخ این کشور است. 

کمپانی سازنده آمار و اعداد دقیق از آزمایش خود را منتشر نکرده است. با این وجود بنا بر ادعای فورد ماشین‌ پلیس راهیاب سریع‌ترین شتاب صفر تا صد کیلومتر را از خود نشان داده و توانسته آمار خیره‌کننده ‌ای را در ثبت سرعت صفر تا ۱۶۰ کیلومتر در ساعت به ثبت برساند.

 فورد سریع‌ترین ماشین پلیس جهان را معرفی کرد

استفان تیلر مدیر بخش خودروهای پلیس فورد در این خصوص گفت: این خودرو با وجود سرعت زیاد، صرفه جویی خوبی در مصرف سوخت نشان داده و علاوه بر آن فضای ایمن خوبی را برای سرنشینان و محفظه بار رقم می‌زند. 

وی در این خصوص اعلام کرد که متوسط مصرف این خودروهای جدید پلیس حدود ۱۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. از طرفی نسخه‌های هیبریدی ماشین پلیس‌های جدید در مقایسه با مدل‌های قبلی با موتورهای ۳٫۷ لیتری V6 ، ۴۰ درصد کارایی بیشتری دارند. 

براساس پیش‌بینی‌های فورد هر خودروی پلیس جدید بیش از ۳۵۰۰ دلار در سال به صرفه‌جویی مصرف سوخت منجر خواهد شد. یک نگاه سریع به شمار خودروهای فروخته شده در سال ۲۰۱۷ در آمریکا حکایت از کاهش ۱۲۶ میلیون دلاری مصرف سوخت با قیمت کنونی بنزین دارد. 

این خودرو به صورت استاندارد با قابلیت محرک تمام چرخ ارائه می‌شود و در صورت پرداخت ۲ هزار دلار اضافی گزینه‌های بلوتوث سازگار با دستور صوتی، چراغ‌های تمام LED و فرمان برنامه‌پذیر به آن اضافه خواهد شد. 

اولین نسخه‌های خودروهای راهیاب پلیس در تابستان سال آینده به عنوان مدل‌های ۲۰۲۰ به اولین ایستگاه‌های پلیس خواهند رسید.

منبع: عصر ایران

جوابی بنویسید