خانه / سبک زندگی / دکوراسیون / ساختمان ایزولا، آپارتمان های کوچک با طراحی های خاص
ساختمان ایزولا، آپارتمان های کوچک با طراحی های خاص

ساختمان ایزولا، آپارتمان های کوچک با طراحی های خاص

ساختمان ایزولا، آپارتمان های کوچک با طراحی های خاص

معماران در سراسر دنیا به طراحی های خاص برای خانه های کوچک علاقه مند می باشند و به خوبی می توان توانمند بودن این معماران را رصد کرد ، زیرا که طراحی خاص برای فضای کم ، کاری هنرمندانه می باشد. این پروژه یکی از برنده های رقابت های ” Convoked” می باشد که توسط صندوق مسکن اسلوونیا ، با هدف ساخت آپارتمان های کم هزینه برای خانواده های جوان همه ساله در این کشور ، برگزار می شود.
طرح پیشنهادی این سازه بنا به دلایلی از جمله اقتصادی ، منطقی و کاربردی بودن توانست برنده آن دوره از مسابقات باشد.
همچنین برای ساخت ساختمان ایزولا به ازای هر متر مربع ۶۰۰ یورو پرداخت گردیده است.

اطلاعات پروژه به شرح زیر است

• محل پروژه: ایزولا
• سال ساخت:۲۰۰۴-۲۰۰۶
• سال طراحی: ۲۰۰۳
• تیم طراحی: روک عمان ، فلوریان فری ، ماریسا باپتیسا و …
• مساحت سایت: ۲۲۹۴ متر مربع
• مساحت کلی و احد های ساخته شده: ۵۴۵۲ متر مربع
• تعداد آپارتمان ها: ۳۰ واحد

ویژگی واحد ها

واحدهای این ساختمان در سایز های مختلف (از یک سوییت کوچک گرفته تا واحد های سه خوابه) طراحی و ساخته شده است. ولی اکثر واحدهای آن کوچک و دارای اتاق خواب هایی با حداقل سایزِ ممکن می باشند؛ این اتاق ها با اینکه فضای کمی دارند اما بر اساس استاندارد اتاق های اسلووانیایی ساخته شده اند. در داخل این آپارتمان ها هیچ عناصر ساختاری و چیدمانی خاصی وجود ندارد ، بنابراین فضا برای تغییر دکوراسیون بسیار انعطاف پذیر می باشد.

موقعیت

بلوک ها بر روی تپه ای با چشم اندازی از خلیج ایزولا در یک سو و زمین هایی سر سبز از اطراف تپه از سویی دیگر قرار گرفته است. آب و هوای ایزولا مدیترانه ایست ، بنابراین قرار گرفتن در سایه برای این ساختمان عنصری مهم تلقی می شود.
در این راستا برای کلیه واحد ها ، فضایی خارجی (بالکن) در نظر گرفته شد. کلیه این بالکن ها دارای سایه بان هایی پارچه ای و رنگارنگ می باشند که وظیفه ی اصلی آن ها ایجاد یک فضای گسترده تر برای اتاق های کوچک می باشد و همچنین به دلیل داشتن سایبان ، مانند یک تهویه مطبوع طبیعی عمل می نماید ، همینطور فضایی را ایجاد نموده که سیستم مرکزی تهویه مطبوع هر واحد را می توان در گوشه ای از آن تعبیه نمود.

آپارتمان هایی کوچک با طراحی های خاص

آپارتمان هایی کوچک با طراحی های خاص

پنجره و نمای بیرون ساختمان ایزولا

پنجره و نمای بیرون ساختمان ایزولا

راه پله ساختمان ایزولا

راه پله ساختمان ایزولا

جوابی بنویسید