خانه / علم و فناوری / خودرو / رکورد شتاب جهان شکسته می شود؛ Czinger 21C با شتاب ۱٫۹ ثانیه ای در راه است
رکورد شتاب جهان شکسته می شود؛ Czinger 21C با شتاب ۱٫۹ ثانیه ای در راه است

رکورد شتاب جهان شکسته می شود؛ Czinger 21C با شتاب ۱٫۹ ثانیه ای در راه است

استارتاپ Czinger Vehicles که مقر آن در شهر لس آنجلس واقع شده، خود را برای معرفی یک سوپر اتومبیل هیجان انگیز در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۲۰ آماده می کند. این سوپر اتومبیل ۲۱C نام داشته و از پیشرانه ای هیبریدی سود می برد.

سازنده از عبارت «یک گام تکاملی در ساخت خودروهای قدرتمند» برای توصیف ۲۱C استفاده کرده است. مثل دیگر رقبا، این سوپر اتومبیل نیز طراحی ایرودینامیک و جذابی دارد و از جمله خصوصیات ظاهری شاخص آن می توان به مواردی مثل ارتفاع پایین، گلگیرهای برآمده، عرض زیاد، رکاب های جانبی بیرون زده، قرار گرفتن چرخ ها در چهار گوشه اتاق و باله بسیار بزرگ عقبی اشاره کرد.

Czinger 21C

علاوه بر مواردی که بر شمردیم باید از ویژگی های دیگری چون چراغ های جلو با چینش عمودی و دو تکه، چراغ عقب باریک سرتاسری، قوس زیبای سقف و رینگ هایی با پره های Y شکل یاد کنیم. در حال حاضر تصاویری از داخل کابین ۲۱C منتشر نشده، اما استارتاپ Czinger Vehicles می گوید فرمان و صندلی راننده در این خودروی فوق سریع همانند مکلارن F1 در وسط قرار دارد.

و اما مشخصات فنی؛ همانطور که در ابتدا نیز اشاره نمودیم، ۲۱C نیروی خود را از پیشرانه ای هیبریدی دریافت می کند. درباره ترکیب این پیشرانه که توسط مهندسین Czinger Vehicles توسعه یافته است، فعلا جزئیاتی منتشر نشده، اما می دانیم که قدرت آن با رقم شگفت انگیز ۱,۲۳۳ اسب بخار برابر است.

با چنین نیروگاه خارق العاده ای Czinger 21C قادر است در عرض فقط و فقط ۱٫۹ ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر در ساعت برساند. در صورت تحقق این رقم در دنیای واقعی باید ابر خودروی جدید آمریکایی ها را یکی از سریع ترین اتومبیل های ساخت بشر نامید.

استارتاپ لس آنجلسی فاکتورهای دیگری چون حداکثر سرعت، قیمت و سقف تولید را به زمان رونمایی رسمی ۲۱C در نمایشگاه خودروی ژنو موکول کرده؛ با وجود این می توان سرعتی بالاتر از ۳۵۰ کیلومتر در ساعت و قیمت چند میلیون دلاری را برای آن متصور شد. برای اطلاعات دقیق تر باید تا زمان معرفی این سوپر اتومبیل در سوم مارس (۱۳ اسفند) منتظر بمانیم.

 

 

 

جوابی بنویسید