خانه / علم و فناوری / خودرو / رونمایی از فراری F8 اسپایدر، هیجان در هوای آزاد
رونمایی از فراری F8 اسپایدر، هیجان در هوای آزاد

رونمایی از فراری F8 اسپایدر، هیجان در هوای آزاد

تنها شش ماه پیش بود که فراری در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ مدل جدید F8 تریبوتو را رونمایی کرد و حالا رسماً همتای روباز این خودرو را به‌صورت آنلاین معرفی کرده است. جدیدترین سوپراسپرت موتور وسط روباز مارانلو که اساساً جایگزینی برای ۴۸۸ اسپایدر محسوب می‌شود، به‌استثنای سقف باز شونده و طراحی متفاوت بخش عقبی برای جای دادن این سقف، در دیگر قسمت‌ها به برادر کوپهٔ خود وفادار مانده است.

  ferrari-f8-spider-6.jpg

 F8 اسپایدر مثل ۴۸۸ اسپایدر و قبل‌تر از آن ۴۵۸ اسپایدر، به یک سقف فلزی جمع‌شونده مجهز شده است که می‌توان تا حداکثر سرعت ۴۵ کیلومتر بر ساعت آن‌را باز یا بسته کرد و این کار ظرف تنها ۱۴ ثانیه انجام می‌گیرد. به گفتهٔ فراری، وزن F8 اسپایدر با تمام تریم‌های فیبر کربنی قابل سفارش به ۱۴۰۰ کیلوگرم می‌رسد که تنها کمی از نسخهٔ کوپه سنگین‌تر است. این در حالی است که سوپراسپرت موتور وسط روباز جدید فراری از سلف خود یعنی ۴۸۸ اسپایدر ۲۰ کیلوگرم سبک‌تر است.

  رونمایی از فراری F8 اسپایدر، هیجان در هوای آزاد.jpg

 در سینهٔ F8 اسپایدر اما مثل نسخهٔ کوپه همان پیشرانهٔ ۳٫۹ لیتری V8 توئین توربو با ۷۲۰ اسب بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتن متر گشتاور قرار گرفته است. به گفتهٔ فراری، این سوپراسپرت روباز به لطف ۵۰ اسب بخار بیشتر نسبت به ۴۸۸ اسپایدر، ظرف تنها ۲٫۹ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت و ظرف ۸٫۲ ثانیه به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند. حداکثر سرعت F8 اسپایدر نیز به ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که افزایش قابل‌توجهی را نسبت به حداکثر سرعت ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت سلف خود نشان می‌دهد.

   فراری F8 اسپایدر، هیجان در هوای آزاد.jpg

 در F8 اسپایدر منیفولدهای اگزوز با اقتباس از مدل مسابقه‌ای ۴۸۸ چلنج از اینکونل (آلیاژی از نیکل) ساخته شده‌اند که ۹٫۷ کیلوگرم از وزن پیشرانه کم کرده‌اند. علاوه بر این، طراحی جدید F8 اسپایدر نسبت به ۴۸۸ اسپایدر قدیمی نیز موجب خنک‌کنندگی بهتر و داون‌فورس بیشتر شده است تا جایی که به گفتهٔ فراری، کارایی آئرودینامیکی این خودروی جدید ۱۰ درصد نسبت به قبل بهبود یافته است. F8 اسپایدر در نمایشگاه فرانکفورت رسماً به نمایش عمومی درمی‌آید اما هنوز قیمت آن اعلام نشده است.

 رونمایی از فراری F8 اسپایدر، در هوای آزاد.jpg

 رونمایی از فراری F8 اسپایدر، .jpg

 رونمایی از فراری F8 ، هیجان در هوای آزاد.jpg

منبع: پدال

جوابی بنویسید