خانه / سبک زندگی / دکوراسیون / دکوراسیون پاییزی، چگونه خانه را پاییزی کنیم؟
دکوراسیون پاییزی، چگونه خانه را پاییزی کنیم؟

دکوراسیون پاییزی، چگونه خانه را پاییزی کنیم؟

دکوراسیون پاییزی، چگونه خانه را پاییزی کنیم؟

مبلمان دکوراسیون پاییزی

دکوراسیون پاییزی

مبلمان دکوراسیون پاییزی

مبلمان، مهم ترین و اساسی ترین عنصر در نشیمن است و از آن جا که نشیمن از مهم‌ ترین و پر رفت‌ و‌ آمد‌ ترین نقاط خانه است، پس باید در انتخاب مبلمان برای آن دقت و ظرافت بسیاری داشت. راحتی و زیبایی مبلمان نکاتی هستند که در انتخاب آن اهمیت دارند. در دکوراسیون پاییزی با ترکیب رنگ های خنثی و پاییزی می توان جلوه زیبا و دلنشینی به فضای نشیمن داد. هم‌‌ چنین می توانید با ترکیب رنگ های پاییزی و خنثی در مبلمان، خلاقیت به خرج داده و نشیمن خانه را جذاب تر کنید.

میز تحریر

دکوراسیون پاییزی

میز تحریر

افراد خوش‌ سلیقه و خاص همیشه از ایده های نو استقبال می کنند. قرار دادن میز تحریر در نشیمن یکی از این ایده های جالب است. اگر در هنگام مطالعه و یا کار با لپ‌ تاپ نمی خواهید از جمع خانواده دور باشید، گوشه دنجی از نشیمن را انتخاب کنید و میز تحریر را در آن محل قرار دهید. کتاب های موردعلاقه، آباژور، گلدان و اکسسوری های دیگر را نیز بر روی میز بچینید تا زیبایی آن بیش تر شود.

آباژور

دکوراسیون پاییزی

آباژور

روشنایی و نور کافی در فضاهای مختلف اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین این اهمیت فضای نشیمن را نیز شامل می شود. با این‌ حال برخی افراد حداقل نور در ساعات شب را ترجیح داده و از لوستر اجتناب می کنند. قرار دادن دو تا سه آباژور در نقاط مختلف نشیمن، نور لازم را در فضا ایجاد کرده و می تواند انتخاب هوشمندانه ای به‌ حساب آید. نور آباژور فضا را دنج نموده و لطافت و صمیمیت آن را بیش تر خواهد کرد.

فرش

دکوراسیون پاییزی

فرش

فرش برای ما ایرانی ها از المان های بسیار مهم در خانه است و گرما و صمیمیت زیادی در فضای خانه ایجاد می کند، البته ممکن است این اهمیت برای نسل جدید تا حدی کم رنگ شده باشد، ولی از بین نرفته است. امروزه برای این نسل، فرش های مدرن جایگزین فرش های ایرانی و دستباف شده است. گلیم و قالیچه نیز هم چنان طرفداران خود را دارند؛ بنابراین می توانید با توجه به سلیقه و خواسته خود فرش مورد نظرتان را انتخاب کنید. 

پرده

دکوراسیون پاییزی

پرده

انتخاب پرده مناسب با فضا و هماهنگ با سایر وسایل، هوشمندی و سلیقه صاحب‌ خانه را نشان می دهد. پرده مناسب علاوه بر این که حریم خانه را حفظ کرده و فضای خانه را گرم می کند در زیبا تر کردن آن نیز نقش زیادی دارد. پیشنهاد می کنیم اگر با فرا رسیدن فصل پاییز قصد ایجاد دکوراسیون پاییزی را دارید، پرده هایی با رنگ های گرم که ایده خاصی هستند را انتخاب نمایید.

اکسسوری

دکوراسیون پاییزی

اکسسوری

استفاده از اکسسوری در دکوراسیون خانه، روح در فضا را بیش تر کرده و در زیباتر کردن آن نقش بسیار زیادی دارد. اکسسوری ها از عناصر متنوع و متفاوت تشکیل شده و با اندازه ها و اشکال گوناگون در بازار وجود دارند؛ بنابراین به‌ راحتی می توانید با توجه به سبک و چیدمان خانه و سلیقه خود، نمونه‌ هایی که دارای هماهنگی با آن است را انتخاب کنید و از چیدمان خود لذت ببرید. آیینه نیز از عناصری است که می توان برای زیبایی و دکور خانه از آن استفاده کرد.

منبع:

چیدانه   

جوابی بنویسید