خانه / سبک زندگی / دکوراسیون / دکوراسیون باغچه
دکوراسیون باغچه

دکوراسیون باغچه

دکوراسیون باغچه

برای داشتن فضایی خوب بدون هزینه ی بالا , این تکنیک جالب را امتحان کنید: ساختن فنس و چارچوب با درخت. ساختن آن بسیار ساده تر از آنچه که به نظر میرسد است. این تکنیک زیبا , جذابیت بصری و بافت را به یک دیوار خالی میدهد و فضای شما را دلنشین تر میکند.

تزئین حیاط و باغچهخریدن میز و صندلی برای حیاط و باغچه ممکن است هزینه ی زیادی ببرد. اما راه هایی هست تا شما خودتان میز و صندلی و نیمکت حیاطتان را بسازید! در اینجا , بلوک های بتنی که کم هزینه هم هستند روی هم چیده شده اند و با تعدادی تشک و کوسن ساخت این نیمکت زیبا تمام میشود ؛ و فضای نشیمن خوبی را برای اعضای خانواده در محوطه بیرونی خانه فراهم میکند.

تزئین حیاط و باغچه

نورپردازی در محوطه ی بیرونی همیشه فضای دوست داشتنی را ایجاد میکند. چراغ ها شاد و مهیج هستند , با درخشش کافی که از منحرف شدن نور جلوگیری میکند. نمونه های مبتکرانه ای وجود دارد که اشکال و رنگ های گوناگونی را ارائه میدهد. میتوانید آنها را دور درخت بپیچید و یا یک راه نوری درست کنید!

تزئین حیاط و باغچه

استفاده ازپرده ی پارچه ای ظرافت و زیبایی را به پاسیو ی شما خواهد آورد , به علاوه میتواند اعضای خانواده را در مقابل اشعه ی شدید آفتاب در زمان های حساس روز , محافظت کند. به جای استفاده از لامپ های گران قیمت در نقاط عطف طراحی ابتکار به خرج بدهید. مثل این لوستر زیبا که با شمع و گیاه آویزی تزئین شده است.

تزئین حیاط و باغچه

طرح های تزئینی زیادی وجود دارد که شما برای تزئین باغچه و حیاط خود میتوانید استفاده کنید. مثل ساختن پله سنگی یا فواره و آبنما

تزئین حیاط و باغچه

 

خریدن کلکسیون ها معمولا هزینه ی زیادی میخواهد اما یک کلکسیون کوچک از گیاهان مختلف در گلدان های ساده و زیبا میتواند نقطه ی عطفی بزرگ برای حیاز و باغچه ی شما باشد. در اینجا این قفسه ی ساده محل خوبی برای جمع کردن این گیاهان کوچک و شاداب و کاکتوس ها است.

تزئین حیاط و باغچه

از گران قیمت ترین هزینه های تزئینات باغچه , ساخت دیوار های حائل و لبه و پیاده رو است. اما سنگ های بدون استفاده در اطراف محل زندگیتان یا جعبه های بزرگ میتواند گزینه های کم هزینه تری باشد که میتوانید از آن استفاده کنید. کنار هم چیدن سنگ ها (مثل این نمونه ی زیبا) عنصری زیبا را به وجود می آورد که  به نظر میرسد بخشی از طبیعت بوده و از ابتدا آنجا بوده است.

تزئین حیاط و باغچه

عناصر سفارشی که شما برای محوطه ی بیرونی منزل خود لازم دارید ممکن است بسیار برای شما بسیار پرهزینه باشد اما باز هم با ابتکار میتوانید عملکرد مورد نظر را با هزینه ای بسیار کمتر فراهم کنید. مثل این بلوک های معمولی که برای ساختن یک میز پخت و پز و یا نشیمن در حیاط خلوت استفاده شده است. از متریال مشابه دیگر هم برای ساخت میز قهوه , میز غذاخوری یا میز عسلی استفاده کنید.

 

تزئین حیاط و باغچه

فضاهای شهری و دیوار های خالی هم میتوانند مثل یک فضای سبز عمودی باشند. از گیاهان کوتاه که کم رشد میکنند میتوانید استفاده کنید. این جعبه های معمولی ساده از یک قلاب آویزان شده و نقطه عطفی را ایجاد میکنند.

تزئین حیاط و باغچه

اگرچه انبوهی از گلها و گیاهان مختلف و متنوع در حیاط و باغچه ایده ی خوبی است اما انتخاب گیاهان ساده نیز یک گزینه است  میتوانید آنها را قلمه بزنید و فضای بیشتری از زمین را با گیاهان پوشش دهید.

تزئین حیاط و باغچه

گاهی اوقات کم هزینه ترین ایده های حیاط و باغچه , ساده ترین هستند. بخش ها یا فضاهای جداگانه ای را برای غذا خوردن , پخت و پز و استراحت , با چند تغییر کوچک در مبلمان ؛ ایجاد کنید.

تزئین حیاط و باغچه

 

منبع: bhg.com

نوشته شده در تحریریه پویانو

جوابی بنویسید