خانه / علم و فناوری / خودرو / معرفی دو فورد F-150 تیون شده توسط راش
معرفی دو فورد F-150 تیون شده توسط راش

معرفی دو فورد F-150 تیون شده توسط راش

راش با نسخه‌های اصلاح شده‌ی دو پیکاپ داغ و فرز خود بازگشته است. F-150 SC و F-150 Nitemare دو نام جدیدی هستند که برای مدل سال ۲۰۱۹ با بهبودهایی همراه شده‌اند.

کار را با F-150 SC آغاز می‌کنیم که راش از آن به عنوان پیشرفته‌ترین پیکاپ پرفورمنس آفرود تاریخ نام می‌برد. این خودرو دارای پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۵ لیتری کایوت به همراه یک سوپرشارژر بوده و قدرت آن به ۶۵۰ اسب بخار و گشتاورش هم به ۸۲۷ نیوتون متر می‌رسد. در مقایسه با پیشرانه‌ی استاندارد کایوت، قدرت و گشتاور این نسخه به ترتیب ۲۵۵ اسب بخار و ۲۸۵ نیوتون متر افزایش یافته است.

این پیکاپ را می‌توان با سیستم اگزوز فعالی سفارش داد که بهبود یافته است. این سیستم از تکنولوژی سوپاپ الکترونیکی استفاده کرده و رانندگان با آن می‌توانند ۴ حالت متفاوت تورینگ، اسپورت، باز و سفارشی را انتخاب کنند. این حالت‌ها را می‌توان با استفاده از یک برنامه موبایلی یا سوئیچی در کنسول مرکزی کنترل کرد. از دیگر بهبودهای این پیکاپ برای سال ۲۰۱۹ می‌توان بازنگری سیستم تعلیق و رینگ‌های ۲۰ اینچی را نام برد.

3.jpg

اما دومین پیکاپ یا همان F-150 Nitemare نسخه‌ای متمرکز روی خیابان بوده و از همان قوای محرکه‌ی مدل قبلی اما با قدرت ۶۱۰ اسب بخاری استفاده می‌کند. سیستم اگزوز پرفورمنس این پیکاپ با خروجی‌های کناری همراه شده و آن را هم می‌توان با سیستم اگزوز فعال سفارش داد.

پکیج Nitemare به سادگی قابل‌تشخیص بوده چراکه دارای ظاهر تماماً مشکی با جلوپنجره‌ی خاص، سپر جلوی سفارشی و کیت کاهش ارتفاع مخصوص می‌باشد. گرافیک‌های روی بدنه نیز از تاریخچه‌ی موتور اسپورت راش الهام گرفته‌اند. این پیکاپ پرفورمنس خیابانی از رینگ‌های ۲۲ اینچی و لاستیک‌های کانتیننتال کراس کانتکت استفاده می‌کند.

2.jpg
قیمت پکیج راش F-150 SC برابر با ۲۴۹۰۰ دلار بوده درحالی‌که برای پکیج اسپورت تر Nitemare باید ۱۹۱۵۰ دلار پرداخت کنید. این مبالغ جدای از قیمت کارخانه‌ای خودرو هستند.

منبع: پدال

جوابی بنویسید