خانه / سلامت / پزشکی / درمان تق تق زانو با طب سنتی
درمان تق تق زانو با طب سنتی

درمان تق تق زانو با طب سنتی

درمان تق تق زانو با طب سنتی

برای از بین بردن صدای تق تق زانو به راه کارهای طب سنتی مراجعه کنید.

درمان تق تق زانو با طب سنتی

به گزارش الودکتر: درمان تق تق زانو با راهکارهای طب سنتی می تواند درمان راحتی باشد پس در ادامه مقاله زیر را بخوانید.

صدا دادن زانو

زمانی که صدای زانوی شما با درد و تورم همراه نیست جای نگرانی وجود ندارد؛ در اغلب اوقات، صدا دادن و تق‌تق زانو به‌دلیل خارج شدن هوای اضافی به‌دام‌افتاده در مفصل است همچنین صدای تق‌تق ممکن است به‌علت این باشد که زانو به‌دلیل تحمل فشار زیاد یا اصطکاک در حال اصلاح شرایط خود است، این دقیقاً مشابه حس شکستن قولنج انگشتان یا مفاصل دیگر است.

درمان صدادادن و تق‌تق زانو

برای درمان صدا دادن و تق‌تق زانو بایدروغن‌مالی زانو صبح و شب با روغن سیاهدانه انجام شود خصوصاً اگر مفصل ورم نداشته و خشک باشد.

ماساژ

همه افراد از ماساژ لذت می‌برند نه‌فقط به‌دلیل احساس خوب که ماساژ به انسان می‌دهد بلکه به‌دلیل تحریک جریان خون، شل شدن عضلات و احساس آرامش زیاد بعد از ماساژ؛ برای زانو هم همین‌طور است، با ماساژ زانو، خون و اکسیژن بیشتری به مفاصل می‌رسد که به زانو کمک می‌کند تا خود را بهبود دهد؛ ماساژ زانو همچنین باعث آرام شدن زانو و کاهش فشارهای روی اعصاب‌ زانو می‌شود.

بادکش مفصل زانو روزی ۱۰ دقیقه نیز برای زانو و مشکلات آن بسیار مفید است البته اگر ورم وجود داشته باشد، روی خود ورم نباید بادکش انداخت.

انواع صدا در زانو

تق‌تق کردن زانو و یا وجود صدا در مفصل زانو، معمولاً به یکی از سه دسته زیر تقسیم می‌شود:
وجود صدا بدون درد

وجود سروصدا در زانو بدون حضور درد، اغلب ناشی از پیوستن حباب‌های گازی در داخل مفصل و یا برخورد رباط‌ها و تاندون‌ها در مفصل می‌باشد.

حباب‌های گاز

علت صدا دادن زانو ،تغییرات ایجادشده در مفصل باعث می‌شود به‌آرامی حباب‌های گازی بسیار کوچکی در مفصل به وجود آید. هنگامی‌که این حباب‌ها به‌سرعت به یکدیگر می‌پیوندند، باعث ایجاد صدا در مفصل می‌شوند.

منبع: الو دکتر

جوابی بنویسید