خانه / سلامت / پزشکی / درمانی موثر برای گلو درد
درمانی موثر برای گلو درد

درمانی موثر برای گلو درد

درمانی موثر برای گلو درد

این دستورالعمل پوره تسکین دهنده گلو، قطعا ارزشمند است. زنجبیل و عسل در تهیه این پوره، برخلاف بسیاری از داروهای سرماخوردگی و آنفولانزای بدون نسخه، نه تنها برای گلو و معده تسکین دهنده است بلکه خوشمزه نیز هست. مصرف یک قاشق چایخوری از این پوره در طول روز به کاهش علائم مانند سرفه، گلودرد، ناراحتی معده و سوء هاضمه کمک می کند.
تهیه آن آسان است و با مواد طبیعی که می توانید در هر کجایی آنها را پیدا کنید، آماده میشود.

پوره عسل و زنجبیلدرمان گلودرد با پوره عسل و زنجبیل

مواد لازم

  • ۱/۲ فنجان آب
  • ۲ قاشق غذاخوری آب لیمو
  • ۴ قاشق غذاخوری عسل ارگانیک
  • ۱ قاشق چایخوری زنجبیل تازه
  • ۱/۲ قاشق چای خوری پودر گل میخک

دستورالعمل

مواد تشکیل دهنده را خوب مخلوط کنید تا بصورت خمیر نرم درآید. روزانه، ۳ قاشق غذا خوری در طول روز، برای درمان علائم سرماخوردگی و آنفولانزا از این پوره میل کنید.

پوره عسل و زنجبیل

چگونه این پوره تاثیر می گذارد؟

عسل به خوبی به داشتن خواص ضد باکتری معروف است، و همین امر آن را برای مبارزه با عفونت باکتریایی مناسب می سازد. همچنین معمولا به علت قدرت تقویت کنندگی گلو در داروهای خانگی برایسرفه استفاده میشود- در واقع، مطالعات نشان داده اند که ممکن است به عنوان سرکوبگر سرفهنسبت به بسیاری از داروهای ضد سرفه بدون نسخه، موثرتر باشد.
زنجبیل با طعم خوشایند و تند خود، کمک کننده سیستم گوارشی است. با اضافه شدن به این دستور تهیه، کمک خواهد کرد تا معده، تسکین یابد، سوء هاضمه حل شود، و به درد معده کمک شود.
آب لیمو سرشار از ویتامین C است که به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک میکند، بنابراین شما می توانید در ابتدا از علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا جلوگیری کنید.
میخک، ادویه رایج که در پزشکی جایگزین استفاده می شود اغلب برای درمان درد گلو و همچنین کاهش درد و خستگی عضلات استفاده می شود.

منبع: راستینه

جوابی بنویسید