خانه / علم و فناوری / خودرو / معرفی قوی ترین خودرو روباز موتور جلو در جهان
معرفی قوی ترین خودرو روباز موتور جلو در جهان

معرفی قوی ترین خودرو روباز موتور جلو در جهان

کمپانی خودروسازی فراری قوی ترین خودروی روباز (کانورتیبل) موتور جلو در جهان را با نام ۸۱۲ GTS رسما رونمایی کرد.

 به طور دقیق بخواهیم خودروی جدید فراری را توصیف کنیم، می توانیم ۸۱۲ GTS را یک نسخه روباز از خودروی فراری “۸۱۲ سوپرفست” بدانیم که حالا در نسخه کانورتیبل آن با کد اختصاصی ۸۱۲ GTS معرفی شده است تا قوی ترین خودروی روباز موتور جلو در جهان باشد که مجوز تولید و عرضه به مشتریان را از سوی شرکت سازنده دریافت کرده است.

  معرفی قوی ترین خودرو روباز موتور جلو در جهان.jpg

 همانطور که انتظار می رفت، فراری ۸۱۲ GTS بخش فنی خود را با خودروی فراری ۸۱۲ سوپرفست به اشتراک می گذارد و بدان معنا خواهد بود که بر روی فراری ۸۱۲ GTS نیز شاهد نصب و استفاده از یک موتور ۶٫۵ لیتری دوازده سیلندر تنفس طبیعی هستیم که خروجی قدرت آن برابر با ۷۸۹ اسب بخار در دور موتور ۸۵۰۰ بوده و همچنین در دور موتور ۷۰۰۰ می تواند خروجی گشتاور ۷۱۸ نیوتن متری در اختیار کاربران خود قرار دهد تا این خودرو تبدیل به قوی ترین خودروی تولید انبوه روباز جهان در جهان باشد که به زودی در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

  قوی ترین خودرو روباز موتور جلو در جهان.jpg
عملکرد این خودرو تقریبا نزدیک به نسخه ۸۱۲ سوپرفست خواهد بود و شرکت خودروسازی فراری ادعا می کند که نسخه روباز ۸۱۲ می تواند شتاب صفر تا صد کمتر از ۳ ثانیه، شتاب صفر تا ۲۰۰ کیلومتر برساعت حدودا ۸٫۳ ثانیه و همچنین سقف سرعت ۳۴۰ کیلومتر برساعتی داشته باشد.

 معرفی قوی ترین خودرو روباز در جهان.jpg
همانند هر فراری روباز دیگری که وجود دارد، خودروی جدید ۸۱۲ GTS نیز سقف برقی برای سهولت استفاده کاربران خود دارد که با حداکثر سرعت ۴۵ کیلومتر بر ساعت می توان در عرض تنها ۱۴ ثانیه سقف اتومبیل را به طور کامل باز و یا بسته کرد. علاوه بر این یک صفحه برقی در پشت سر راننده قرار دارد که هنگام باز بودن سقف اتومبیل باز شده و به جریان بهتر هوا و جلوگیری از چرخش آن در داخل کابین جلوگیری می کند، هرچند وقتی سقف اتومبیل بسته باشد، کاربران می توانند صفحه برقی را باز کرده و از صدای موتور ۱۲ سیلندر تنفس طبیعی فراری و خروجی های اگزوز آن لذت ببرند.

 Ferrari-812_GTS-2020-1024-04.jpg

  

منبع: پرشین خودرو

جوابی بنویسید