خانه / علم و فناوری / خودرو / تویوتا بخشی مخصوص خودروهای برقی تاسیس کرده است
تویوتا بخشی مخصوص خودروهای برقی تاسیس کرده است

تویوتا بخشی مخصوص خودروهای برقی تاسیس کرده است

تویوتا بخشی مخصوص خودروهای برقی تاسیس کرده است

گروه بین الملل: تویوتا که پیشگام سیستم های هیبریدی از اواخر قرن بیستم است در قله صنعت خودروهای برقی باقی نمانده است اما این امر به زودی تغییر خواهد کرد.

به گزارش خبرخودرو، یک روزنامه ژاپنی گزارش کرده است که تویوتا یک بخش تحقیقات و توسعه مخصوص خودروهای برقی را تاسیس کرده که Toyota ZEV Factory نامیده می شود این بخش R&D به منظور شتاب دهی در معرفی خودروهای بدون آلایندگی این خودروساز ژاپنی تاسیس شده است. تویوتا برای آغاز فعالیت این بخش ۲۰۰ مهندس را برای آغاز ساخت، تامین قطعات و آماده سازی برای تولید انبوه خودروهای برقی و سلول سوختی در آینده به کار می گیرد.

Shigeki Terashi، معاون اجرایی تویوتا که مسئول تحقیقات و توسعه پیشرفته این خودروساز است این بخش جدید را مدیریت می کند.

این بخش جدید، توسعه یافته تیم برنامه ریزی تجارت خودروهای برقی قبلی تویوتا است که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شده بود. این خودروساز روی آغاز تولید انبوه خودروهای برقی در سال ۲۰۲۰ کار می کند و شایعه شده که یک خودروی برقی تویوتا می تواند در سال ۲۰۲۲ از باطری solid-state بهره ببرد. باطری های solid-state چگالی بیش تری از باطری های لیتیوم یونی دارند و در نتیجه طیف حرکتی بیش تری فراهم می سازند. اما تولید آن ها امروز هزینه های بسیاری زیادی دارد.

تویوتا هم چنین اعلام کرده که خودروهای برقی را در کنار همکاری جدید خود یعنی مزدا تولید خواهد کرد. این دو خودروساز ژاپنی ساختار اصلی تولید خودروهای برقی را با یک دیگر به اشتراک می گذارند و هم چنین از ساخت کارخانه جدیدی در ایالات متحده خبر داده اند که در سال ۲۰۲۱ افتتاح خواهد شد.

جوابی بنویسید