خانه / علم و فناوری / خودرو / خودروساز مالزیایی ؛ Perodua در پی ورود به بازار هند است
خودروساز مالزیایی ؛ Perodua در پی ورود به بازار هند است

خودروساز مالزیایی ؛ Perodua در پی ورود به بازار هند است

خودروساز مالزیایی، Perodua در پی ورود به بازار هند است.

این خودروساز مالزیایی در هشتمین نمایشگاه IESS چنای مدل های Myvi و Bezza خود را به نمایش درآورده است.

مالزی در نمایشگاه IESS امسال، کشور همکار هند است. برند پرودای این کشور به برخی بازارهایی آسیایی از جمله اندونزی، سنگاپور، برونئی، سری لانکا، موریس و نپال و حتی فیجی در اقیانوسیه صادرات دارد. این خودروساز در بازار هند به خاطر تعرفه های بالا، چاره ای جز تولید بومی نخواهد داشت.

پرودا Bezza که در جولای ۲۰۱۶ معرفی شد یک سدان کلاس A شبیه به تاتا Tigor است. این خودروی چهار در که بر أساس پلتفرم پرودا Axia ساخته شده دارای طول ۴۱۵۰ میلی متر، عرض ۱۶۲۰ میلی متر و ارتفاع ۱۵۱۰ میلی متر است. فاصله بین دو محور این خودرو ۲۴۵۵ میلی متر است. این خودرو برای حضور در بازار هند باید طولی کم تر از ۴ متر داشته باشد یا با مالیات های اعمال شده قیمت آن بالاتر از حد رقابتی می رود.

پرودا Bezza در مالزی با موتور ۱KR-VE 1.0 لیتری VVT-i بنزینی و ۱NR-VE 1.3 لیتری Dual VVT-i بنزینی موجود است. گزینه های گیربکس این خودرو شامل دستی پنج سرعته و اتوماتیک چهار سرعته است.

پرودا Myvi در نوامبر ۲۰۱۷ وارد نسل دوم خود شد و یک هاچ بک کلاس B همچون تاتا Altroz است. این خودرو دارای طول ۳۸۹۵ میلی متر، عرض ۱۷۳۵ میلی متر، ارتفاع ۱۵۱۵ میلی متر و فاصله بین دو محور ۲۵۰۰ میلی متر است. این خودرو با موتور ۱٫۳ لیتری بنزینی پرودا Bezza و ۲NR-VE 1.5 لیتری Dual VVT-i بنزینی موجود است. گیربکس دستی پنج سرعته و اتوماتیک چهار سرعته نیز از گزینه های آن هستند.

58485_507.jpg

منبع: خبر خودرو

جوابی بنویسید