خانه / گردشگری / جهانگردی / جاهای دیدنی سان مارینو
جاهای دیدنی سان مارینو

جاهای دیدنی سان مارینو

سان مارینو کشوری کوچک و کوهستانی ست که در احاطه ی نواحی شمال مرکزی ایتالیا قرار گرفته است. کشوری که فقط ۶۱ کیلومتر مربع مساحت دارد و بعد از واتیکان و موناکو سومین کشور کوچک اروپاست اما با وجود وسعت کوچکش مملوء از جاذبه هایی مثل جنگل ها، قلعه ها، مراکز خرید، بازارهای قرون وسطایی و … است. می خواهیم درباره جاذبه های سان مارینو حرف بزنیم سرزمینی که قدمتش به قرن ۴ میلادی برمی گردد و یکی از قدیمی ترین کشورهاست.

جاذبه های سان مارینو

جاذبه های سان مارینو

۱- قلعه ها | Fortresses

شاید معروف ترین تصویری که از سان مارینو در ذهن گردشگران نقش بسته دو قلعه باشکوه و تاریخی ست که بر روی قله تیتانو جای گرفته اند. قلعه های گوایتا (Guaita) و کستا (Cesta) که هر کدام برج هایی برای تمشای چشم اندازهای اطراف، ساحل دالماسی و کوهستان اپنینی دارند. قدمت گوایتا، قدمی ترین قلعه به قرن ۱۳ برمی گردد و در قلعه کستا هم موزه ای از اسلحه های قدیمی برپا شده است. روی کوه و اطراف قلعه کاملا توریستی ست و مغازه ها و کافه های زیادی برای استراحت وجود دارد.

قلعه ها

۲- برج مونتاله | Torre del Montale

برج مونتالی یکی از سه برج روی قله تیتانو است که در فاصله کمی از دو قلعه معروف قرار دارد. با اینکه متاسفانه بر خلاف دو برج دیگر روی کوه، بازدید از داخل این برج ممکن نیست اما چشم اندازهای رسیدن به این برج آنقدر زیباست که پیشنهاد می کنیم حتما به کنار برج بروید و معماری اش و همینطور چشم اندازها را تماشا کنید. این برج که درست بر روی قله قرار دارد در قرن ۱۴ ساخته شده و زمانی از آن به عنوان زندان استفاده می شد.

برج مونتاله

۳- کوه تیتانو | Mount Titano

به غیر از مسیری که برای رسیدن به برج ها ساخته شده مسیرهای دیگری هم برای طبیعت گردی در این کوه هست که شما را به میان جنگل های انبوه می برد و چشم اندازهای دیگری از شهر را به شما نشان می دهد. بر روی کوه نیمکت های سنگی هست که می توانید بر روی آن ها بنشینید و از چشم اندازها لذت ببرید. از آن جایی که این کوه در ارتفاع ۷۵۰ متری سطح دریا قرار گرفته آب و هوای خنک و لذتبخشی دارد.

کوه تیتانو

۴- موزه ها | Museums

سان مارینو که پایتخت آن هم شهر سان مارینو است با  اینکه کشور کوچکی ست اما موزه ها و نمایشگاه های زیادی برای تماشا دارد. به غیر از موزه ملی که به محلی برای نمایش آثار تاریخی تبدیل شده موزه های عجیبی مثل موزه شکنجه هم در کشور وجود دارد، موزه ای پر از وسایل شکنجه که با اینکه جای ترسناکی به نظر می رسد اما بازدید از آن جالب است. اگر به دنبال جایی هستید که خشونت آن کمتر باشد به موزه موم بروید در اینجا مجسمه شخصیت های تاریخی و معروف به نمایش در آمده که تماشای آن ها شما را با تاریخ و فرهنگ این سرزمین آشنا می کند. بازدید از موزه سکه و تمبر هم چون شما به دنیای تاریخچه پول رایج و پست سان مارینو می برد.

موزه شکنجه در سان مارینو

۵- موزه ملی | Museo di Stato

موزه ای عالی که حدود ۵ هزار اشیاء باستان شناسی را از عصر نئولیتیک تا دوران رومی و قرون وسطی به نمایش گذاشته است. از جالب ترین اشیای این موزه آثار باستانی مصری، آیکون های بیزانسی، نقاشی های قرن هفدهمی و سکه های باستانی سان مارینو است که بیشتر آن ها از طرف مجموعه ی خصوصی ایتالیایی به این کشور اهداء شده اند.

موزه ملی

۶- ساختمان دولت و میدان آزادی | Palazzo Pubblico and Piazza della Liberta

ساختمان دولت با برج مربعی شکلش در اواخر دهه ۱۸۰۰ توسط معمار فرانچسکو آزوری طراحی و با سنگ های کوه تیتانی ساخته شد. نمای این ساختمان با نشان های رسمی این کشور تزئین شده و در داخل هم راه پله هایی به تالار شورای طبقه بالا منتهی می شوند. میدانی که در جلوی این ساختمان قرار دارد یکی از جاذبه های گردشگری ست چون مراسم تشریفاتی و رسمی جالبی در کنار آن برگزار می شود.

ساختمان دولت و میدان آزادی

۷- کلیسای جامع سان مارینو | Basilica di San Marino

این کلیسای نئوکلاسیک در اوایل قرن ۱۹ بر روی ویرانه های یک کلیسای قدیمی و کوچکتر ساخته شد. داخل کلیسا به سبک کلیساهای جامع کلاسیک طراحی شده: یک سالن اصلی به همراه دو ردیف صندلی در امتداد محراب ها، محراب هایی که به خاطر نقاشی ها و مجسمه ها واقعا ارزش بازدید دارند.

کلیسای جامع سان مارینو

۸- شهر Borgo Maggiore

اینجا که از روستایی خواب آلود به شهری مدرن تبدیل شده یکی از بزرگ ترین مناطق شهری و جاذبه های سان مارینو است و بیشتر از همه به بازارهای خیابانی اش معروف است که هر پنج شنبه ها از صبح زود تا ساعت ۲ ظهر برپا می شود. قدمت اولین بازاری که در این شهر برپا شده به قرن ۱۳ برمی گردد در گذشته در این بازار چارپایان زیادی فروخته می شدند اما امروز اینجا به محل فروش محصولات لبنی تازه و صنایع دستی تبدیل شده است.

شهر Borgo Maggiore

۹- شهر دوگانا | Dogana

در بازدید از جاذبه های سان مارینو اگر اهل خرید باشید نباید دیدن از شهر دوگانا را از دست بدهید. شهر دوگانا در شمال سان مارینا در نزدیکی مرز ریمینی قرار دارد و معنی اسم آن «خانه سنت ها» ست. مسافران زیادی در این شهر توقف می کنند تا سری به مراکز خرید معروف آن بزنند و صنایع دستی و سوغاتی خرید کنند.

۱۰- فستیوال ها

فستیوال ها هم یکی از مهمترین جاذبه های سان مارینو هستند، اگر از شرکت در فستیوال ها لذت می برید و ماه تیر و مرداد را برای سفر به سان مارینا انتخاب کرده اید در این صورت در این کشور فستیوال های شاد و مهیج زیادی برگزار می شود که شمارا با فرهنگ سان مارینو آشنا می کند. اگر به سراغ فستیوال روزهای قرون وسطی بروید غذاها، بازی ها، هنرها و صنایع دستی باستانی را می شناسید.

منبع:

الی گشت

جوابی بنویسید