خانه / علم و فناوری / خودرو / تیونینگ ای‌سی اشنیتزر این بار بر روی ب‌ام‌و سری ۸
تیونینگ ای‌سی اشنیتزر این بار بر روی ب‌ام‌و سری ۸

تیونینگ ای‌سی اشنیتزر این بار بر روی ب‌ام‌و سری ۸

پس از نمایش ابتدایی در نمایشگاه Essen سال پیش، تیونر مشهور آلمانی یعنی ای سی اشنیتزر از طیف کامل قطعات تیونینگ خود برای ب‌ام‌و سری ۸ رونمایی کرد.

 

این شرکت افترمارکتی پکیج ارتقایی خود برای پیشرانه‌ی گرندتورر ب‌ام‌و را نهایی کرده و نتایج به دست آمده امیدوار کننده هستند. پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳ لیتری توربودیزل بکار رفته در مدل ۸۴۰d هم‌اکنون قدرت ۳۸۰ اسب بخاری و گشتاور ۷۸۰ نیوتون متری دارد که نسبت به قدرت و گشتاور ۳۲۰ اسبی و ۶۸۰ نیوتون متری نسخه استوک ارتقای قابل‌توجهی را نشان می‌دهد.

 2.jpg

اما کیت در نظر گرفته شده برای پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری توئین توربوی مدل M850i گیراتر است. ای سی اشنیتزر از این پیشرانه‌ی توانمند قدرت ۶۲۰ اسب بخاری و گشتاور ۸۴۰ نیوتون متری گرفته که نسبت به نیروگاه استاندارد ب‌ام‌و حاکی از افزایش ۹۰ واحدی قدرت و ۹۰ نیوتون متری گشتاور دارد.

1.jpg
این شرکت همچنین خفه کن‌های اسپورت را برای سیستم اگزوزی تدارک دیده که شامل دو فلاپ در دو خروجی اگزوز کربنی می‌باشد. همچنین مالکان ب‌ام‌و سری ۸ می‌توانند کیت سیستم تعلیقی را سفارش دهند که ارتفاع آن را ۲۰ میلی‌متر به زمین نزدیک می‌کند.

 

از جمله تغییرات ظاهری این خودروی لوکس نیز می‌توان به اسپویلر جلوی کربنی، اسپلیتر جلو، بالچه‌های کناری، ورودی‌های هوای روی کاپوت با عناصر کربنی، رکاب‌های جانبی کربنی، دیفیوزر عقب، اسپویلر عقب و بال عقب ثابت مسابقه‌ای اشاره کرد. سری ۸ این تیونر همچنین از چراغ‌ترمز فرمول ۱ مانند در مرکز دیفیوزر عقب سود برده است.

 3.jpg

مشتریان می‌توانند از بین رینگ‌های سبک‌وزن فورج کاری شده‌ی AC3 یا مدل‌های دو رنگ AC1 یکی را انتخاب کنند. این رنگ‌ها ابعاد ۲۰ اینچی دارند. نهایتاً هم باید به کابین اشاره کرد که تغییرات مناسبی همچون استفاده از پدال‌ها، استراحت گاه پا و نگه‌دارنده کلید آلومینیومی به چشم می‌خورند.

4.jpg

6.jpg

5.jpg

منبع: پدال

جوابی بنویسید