خانه / علم و فناوری / خودرو / تیوتینگ و ارتقای باطنی فولکس آماروک توسط ABT
تیوتینگ و ارتقای باطنی فولکس آماروک توسط ABT

تیوتینگ و ارتقای باطنی فولکس آماروک توسط ABT

ABT اسپورت لاین نسخه‌ی پرچم‌دار فولکس‌واگن آماروک را کمی قوی‌تر کرده است. با نصب واحد کنترل پیشرانه‌ی خاص این تیونر، قدرت پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳ لیتری دیزلی پیکاپ ژرمن‌ها افزایش ۴۸ اسب بخاری داشته و گشتاور نیز ۵۰ نیوتون متر بهبود یافته است.

4.jpg
به این ترتیب آماروک پرچم‌دار هم‌اکنون قدرت ۳۰۶ اسب بخاری و گشتاور ۶۳۰ نیوتون متری دارد. این نیرو از طریق یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به تمامی چرخ ها منتقل می‌شود. به لطف بهبود خروجی پیشرانه هم شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۷٫۹ ثانیه‌ای این خودرو دودهم ثانیه بهتر شده و حداکثر سرعت نیز به ۲۱۱ کیلومتر در ساعت رسیده است.

3.jpg
این تیونر مشهور دیگر مدل‌های آماروک را نیز ارتقا داده و نسخه‌ی دیزلی ۲۲۴ اسب بخاری هم‌اکنون قدرت ۲۶۵ اسبی دارد. همچنین مدل پیش از فیس لیفت مجهز به پیشرانه‌ی ۲ لیتری دیزلی هم‌اکنون با افزایش قدرت ۲۰ اسب بخاری خروجی ۲۰۰ اسبی دارد.

2.jpg
علیرغم افزایش قدرت پیشرانه، بدنه و کابین آماروک ۶ سیلندر دست نخورده باقی مانده است. البته مواردی همچون میله‌های اسپورت همرنگ بدنه، چراغ‌های جلوی بای زنون و دیلایت های LED و رینگ‌های ۲۰ اینچی باعث تمایز این خودرو با نسخه‌های استاندارد می‌شود. سه رنگ سفارشی آبی، خاکستری و سبز نیز برای بدنه در دسترس هستند. برخی عناصر مشکی تیتانیومی و چرم ناپا هم در کابین بکار رفته است تا نظر خریداران را به خود جلب نماید.

منبع: پدال

جوابی بنویسید