خانه / علم و فناوری / خودرو / چرا ب‌ام‌و X7 M تولید نخواهد شد؟
چرا ب‌ام‌و X7 M تولید نخواهد شد؟

چرا ب‌ام‌و X7 M تولید نخواهد شد؟

از همان زمانی که خبرهای مربوط به تولید شاسی‌بلند پرچم‌دار ب‌ام‌و منتشر شد همگان منتظر تولید X7 M نیز بودند؛ اما به نظر می‌رسد این پروژه حداقل در مقطع کنونی با سد محکمی روبرو شده است.

BMW بلاگ به نقل از منابع ناشناس می‌گوید شاید تقاضای کافی برای توجیه هزینه‌های گزاف تحقیق و توسعه در رابطه با تولید چنین خودرویی وجود نداشته باشد.

2.jpg
البته این به معنی عدم تولید قطعی X7 M نیست چراکه همه‌چیز به نتایج تحقیقات از بازار بستگی دارد و شاید ب‌ام‌و در آینده چنین خودرویی را تولید کند. اصحاب رسانه با ب‌ام‌و بخاطر صحت‌وسقم این خبر تماس گرفته‌اند اما باواریایی‌ها طبق معمول اعلام کرده‌اند درباره‌ی محصولات آتی شرکت اظهارنظر نمی‌کنند.

اما تا آن زمان مشتریان بسته به محل زندگی می‌توانند چندین پیشرانه را برای X7 انتخاب کنند. مدل بنزینی که با کد xDrive50i شناخته می‌شود از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری توئین توربو با قدرت ۴۶۲ اسب بخار و گشتاور ۶۴۸ نیوتون متر استفاده می‌کند. این قدبلند اسپورت و لوکس شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۵٫۳ ثانیه‌ای و سقف سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعتی دارد.

5.jpg
این خودرو در بازارهای اروپایی موجود نیست و مشتریان قاره همیشه‌سبز باید نسخه‌ی دیزلی M50d را برای تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر انتخاب کنند. پیشرانه‌ای با قدرت ۴۰۰ اسب بخار و گشتاور ۷۶۰ نیوتون متری، شتاب ۵٫۴ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت محدودشده‌ی ۲۵۰ کیلومتر در ساعتی از جمله مشخصات عملکردی این خودرو می‌باشند.

ب‌ام‌و X7 M50d قیمت پایه‌ی ۸۷۲۴۰ پوندی داشته درحالی‌که آمریکایی‌ها برای خرید نسخه‌ی xDrive50i حداقل ۹۲۶۰۰ دلار باید پرداخت کنند.

3.jpg

منبع: پدال

جوابی بنویسید