خانه / علم و فناوری / خودرو / اولین محصول SCG
اولین محصول SCG

اولین محصول SCG

اولین محصول SCG

در روزهای پایانی ماه گذشته میلادی “اسکودریا کامرون گلیکن‌هاوز” تصویری از یک خودروی جدید در صفحه فیسبوکش منتشر و قیمتی در حدود ۴۰۰ هزار دلار، قدرتی نزدیک به ۶۵۰ اسب بخار و وزن تقریبا ۱۱۳۰ کیلوگرمی را برای آن اعلام کرد. به تازگی این شرکت که به اختصار SCG خوانده می‌شود از محصول جدید خود با نام ۰۰۴S رونمایی کرده است.

 اولین محصول   SCG؛قهرمانی جدید در میان سوپراسپرت‌ها

طراحی این خودرو در بر گیرنده المان‌های مختلفی از برخی سوپراسپرت‌های معروف مانند فورد جی‌تی و پورشه ۹۱۸ است. در مجموع ۰۰۴S از طراحی منسجمی برخوردار است و استفاده از نشانه‌های تند و تیز به آن ظاهری اسپرت و خشن بخشیده است.

 اولین محصول   SCG؛قهرمانی جدید در میان سوپراسپرت‌ها

این خودرو بر خلاف معمول که ظرفیت دو یا چهار سرنشین را دارند، برای سه نفر فضای کافی در نظر گرفته شده است. در این SCG صندلی راننده در جلو و وسط اتاق خودرو قرار دارد و صندلی‌های دیگر در طرفین محل راننده و کمی عقب تر از آن و این به این معنی است که تمام کلید‌های کنترلی خودرو و نشانه‌های و آمپرهای مختلف تنها برای راننده تعبیه شده‌اند و نه هیچ کس دیگری! نکته جالب توجه دیگر در مورد اتاق این خودرو وتجهیزات آن این است که تمام آمپرها و نشانگرهای این خودرو آنالوگ هستند و به غیر از یک دوبین دنده عقب و پایه تعبیه شده برای آیفون سیستم دیجیتالی دیگری به چشم نمی‌خورد.

 اولین محصول   SCG؛قهرمانی جدید در میان سوپراسپرت‌ها

۰۰۴S به لطف برخورداری از شاسی‌ وبدنه فیبرکربنی وزن بسیار کمی دارد. پیشرانه ۵٫۰ لیتری تویین‌توربو آن تا ۸,۵۰۰ دور در دقیقه مجاز به سرعت گرفتن است و می‌تواند ۶۵۰ اسب بخار قدرت و ۷۲۰ نیوتن‌متر گشتاور را تولید کند. قدرت تولیدی این پیشرانه به صورت استاندارد از طریق یک جعبه‌دنده شش سرعته دستی به محور عقب منتقل می‌شود. برای مشتریان این خودرو امکان انتخاب آپشن تعویض دنده از پشت فرمان نیز فراهم شده است. به گفته SCG این خودرو یک سوپراسپرت مسابقه‌ای است که مجوزهای لازم برای تردد در خیابان‌های شهر را نیز دارد.

منبع خبرخودرو نویس  

جوابی بنویسید