خانه / علم و فناوری / خودرو / انتشار شایعات جذاب درباره جانشین نیسان ۳۷۰Z!  
انتشار شایعات جذاب درباره جانشین نیسان ۳۷۰Z!  

انتشار شایعات جذاب درباره جانشین نیسان ۳۷۰Z!  

دو ماه پیش نیسان پنجاهمین سالگرد تولید خودروی اسپورت Z را گرامی داشت و حالا بهترین زمان برای صحبت درباره جانشین ۳۷۰Z فرا رسیده است. برخی رسانه‌ها اطلاعاتی درباره کوپه جدید نیسان کسب کرده‌اند و به جرات می‌توان گفت نسل جدید Z فرایندهای توسعه‌ای را به خوبی پشت سر می‌گذارد.

  

 محصول جدید و اسپورت Z در طراحی خود از ۲۴۰Z قدیمی الهام خواهد گرفت و البته فرم و ابعاد کلی آن نسبت به نسل فعلی ۳۷۰Z تغییر چندانی نخواهد داشت. یکی از منابع نزدیک به نیسان گفته که این خودروساز به ریشه‌های Z توجه خواهد کرد.

  nissan-370z-test-mule-spy-4.jpg

 انتظار می‌رود در کابین اسپورت Z جدید ترکیبی از شاخصه‌های طراحی محصولات اخیر نیسان از جمله آلتیما و سنترا دیده شود. مهم‌ترین تغییر کابین هم اضافه شدن یک سیستم اطلاعات سرگرمی جدید خواهد بود.

  

 از نظر قوای محرکه هم باید گفت جانشین ۳۷۰Z طبق شنیده‌ها به پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربوی اینفینیتی Q50/Q60 رد اسپورت استفاده خواهد کرد. این پیشرانه در ابتدا با گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک عرضه خواهد شد اما گزینه گیربکس دستی نیز در آینده قابل انتخاب خواهد بود. همچنین گفته می‌شود نسخه داغ‌تر نیسمو با قدرت نزدیک به ۵۰۰ اسب بخار هم تولید خواهد شد.

  nissan-370z-test-mule-spy-3.jpg

 اگرچه از شنیدن اینکه جانشین نیسان ۳۷۰Z در دست توسعه است خوشحال می‌شویم اما هنوز برای تعیین زمان معرفی آن زود است. احتمالاً یک تا دو سال با ظاهر شدن این خودرو فاصله داریم اما نکته مهم اینکه نیسان اطلاعات یاد شده را فعلاً تائید نکرده است.

منبع: پدال

جوابی بنویسید