خانه / علم و فناوری / خودرو / انتشار خبرهای دست‌اول از مشخصات ب‌ام‌و i4 + تصاویر
انتشار خبرهای دست‌اول از مشخصات ب‌ام‌و i4 + تصاویر

انتشار خبرهای دست‌اول از مشخصات ب‌ام‌و i4 + تصاویر

ب‌ام‌و سال پیش برنامه‌های خود برای تولید خودروی جدید i4 را اعلام کرد و حالا اولین مشخصات از این محصول الکتریکی منتشر شده است.

 بنا به گفته‌ی Roadshow، این خودرو در ابتدا با باتری ۸۰ کیلووات ساعتی و دو پیشرانه الکتریکی که قدرت کل ۵۲۳ اسب بخاری دارند عرضه خواهد شد.

 2.jpg

 3.jpg
به این ترتیب ب‌ام‌و i4 قوی‌تر از M3 که دارای پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربوی ۴۲۵ اسبی می‌باشد خواهد بود. علیرغم این موضوع، i4 شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حدود ۴ ثانیه‌ای خواهد داشت که با برادر پرفورمنس خود تقریباً برابر است. البته گفته می‌شود سقف سرعت این خودروی الکتریکی به ۱۹۳ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

 4.jpg
از نظر محدوده حرکتی باید گفت i4 جدید خواهد توانست حدود ۶۰۰ کیلومتر را با یک‌بار شارژ طی کند. از نظر زمان شارژ دوباره باتری نیز گفته شده ۸۰ درصد آن را می‌توان با استفاده از شارژر سریع در ۳۵ دقیق شارژ نمود. رانندگان همچنین می‌توانند با حدود ۶ دقیقه شارژ باتری برد ۱۰۰ کیلومتر را به دست آورند.

 5.jpg
اگرچه این خودرو از همان پلتفرم سری ۳ استفاده خواهد کرد اما i4 به‌طور قابل‌توجهی سنگین‌تر خواهد بود. هنوز وزن این خودرو اعلام نشده اما گفته می‌شود ماژول باتری آن تنها ۵۴۴ کیلوگرم وزن خواهد داشت.

 
ب‌ام‌و i4 در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد و انتظار می‌رود نسخه‌های متنوعی از آن تولید شود. هنوز حرفی از مشخصات دیگر خودرو زده نشده اما احتمال تولید مدل پایه این خودرو با یک پیشرانه الکتریکی با باتری کوچک‌تر وجود دارد.

 6.jpg

 7.jpg

 8.jpg

  

منبع: پدال

جوابی بنویسید