خانه / علم و فناوری / خودرو / اعلام قیمت‌ جنسیس G90 مدل ۲۰۲۰، نزدیک شدن به قلمروی آلمان‌ها
اعلام قیمت‌ جنسیس G90 مدل ۲۰۲۰، نزدیک شدن به قلمروی آلمان‌ها

اعلام قیمت‌ جنسیس G90 مدل ۲۰۲۰، نزدیک شدن به قلمروی آلمان‌ها

سدان لوکس G90 نمایانگر اوج لوکس‌گرایی ارائه شده توسط برند لوکس نوپای هیوندای یعنی جنسیس است. این خودرو برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ به‌عنوان یک پرچم‌دار و پیشرو برای جنسیس معرفی شد و این برند لوکس بعداً از آن برای مدل‌سازی محصولات دیگر خود استفاده کرد. G90 برای سال ۲۰۲۰ مورد یک فیس‌لیفت و به‌روزرسانی نسبتاً جامع قرار گرفته و با ویژگی‌های جدیدی به بازار آمده اما مطابق این ویژگی‌های جدید، قیمت آن‌هم نسبت به قبل افزایش یافته است.

  Genesis-G90-2020-1600-0b.jpg

 G90 مدل ۲۰۲۰ در دو تیپ مختلف به بازار عرضه می‌شود که تیپ ۳٫۳T پریمیوم با قیمت پایهٔ ۷۳,۱۹۵ دلار ارزان‌ترین آن‌ها است. این تیپ به پیشرانهٔ ۳٫۳ لیتری V6 توئین توربوی آشنای گروه کیا-هیوندای مجهز است که ۳۶۵ اسب بخار قدرت داشته و زیر کاپوت کیا استینگر و جنسیس G70 هم قرار می‌گیرد. تیپ بعدی G90 اما که ۵٫۰ اولتیمیت نام دارد و تیپ بالا رده محسوب می‌شود، از یک موتور ۵ لیتری V8 تنفس طبیعی با ۴۲۰ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند. کسانی که خواهان خرید این نسخه هستند باید حداقل ۷۶,۶۹۵ دلار پرداخت کنند.

  Genesis-G90-2020-1024-06.jpg

 در هر دو تیپ G90 نیروی موتور توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک به‌صورت استاندارد به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود اما جنسیس برای هردو تیپ سامانهٔ چهارچرخ محرک را هم با قیمت ۲۵۰۰ دلار ارائه می‌کند؛ بنابراین قیمت تیپ ۵٫۰ اولتیمیت در صورت تجهیز به سامانهٔ چهارچرخ محرک به ۷۹,۱۹۵ دلار می‌رسد؛ بنابراین G90 با این قیمت‌گذاری به قلمروی آلمانی‌ها وارد شده است زیرا برای مقایسه، قیمت پایهٔ آئودی A8 با پیشرانهٔ ۳ لیتری V6 توربوشارژ ۳۳۵ اسب بخاری از ۸۴,۷۹۵ دلار و قیمت ب‌ام‌و سری ۷ در نسخهٔ پایهٔ ۷۴۰i از ۸۷,۴۴۵ دلار شروع می‌شود. در همین حال، کادیلاک CT6 با قیمت پایهٔ ۵۹,۹۹۰ دلار با پیشرانهٔ ۳٫۶ لیتری V6 تنفس طبیعی ۳۳۵ اسب بخاری هم در بازار حضور دارد.

  Genesis-G90-2020-1024-0f.jpg

 بااین‌حال هرچند شاید قیمت ۸۰ هزار دلاری برای یک سدان لوکس تازه‌وارد از برندی ناشناخته شوکه کننده باشد اما G90 ویژگی‌های لوکس جدی‌ای را ارائه می‌کند. به‌عنوان‌مثال، این سدان پرچم‌دار کره‌ای برای مدل ۲۰۲۰ به صندلی‌های جلویی با قابلیت تنظیم در ۲۲ جهت مجهز شده که می‌توانند بر اساس قد و وزن سرنشینان تنظیم شود. صفحه‌نمایش ۱۲٫۳ اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی با قابلیت به‌روزرسانی از طریق اینترنت هم یکی دیگر از ویژگی‌های قابل‌توجه G90 جدید است. این نمایشگر می‌تواند به دو قسمت تقسیم شود تا اطلاعات و ویژگی‌های بیشتری را ارائه کند؛ اما با همهٔ این‌ها، با توجه به تغییر ذائقهٔ خریداران به سمت شاسی‌بلندها، به نظر می‌رسد جنسیس G90 بیشتر از محصولی برای فروش، به یک سمبل برای برند لوکس هیوندای تبدیل شده باشد.

  Genesis-G90-2020-1024-12.jpg

 Genesis-G90-2020-1024-11.jpg

منبع: پدال

جوابی بنویسید