خانه / سلامت / تغذیه / اصول تغذیه ای برای حفاظت از پوست
اصول تغذیه ای برای حفاظت از پوست

اصول تغذیه ای برای حفاظت از پوست

اصول تغذیه ای برای حفاظت از پوست

اگر می خواهید از پوست و مویتان در برابر انواع آسیب های جانبی مراقبت کنید پیشنهاد می کنیم از موادغذایی حاوی آنتی اکسیدان بیشتر استفاده کنید ورژیم غذایی مناسب در این زمینه را در پیش بگیرید و اصول تغذیه ای برای مراقبت از پوستتان را در این بخش در اختیارتان قرار خواهیم داد .

 آنتی‌اکسیدان‌ها، مواد مغذی یا عناصری هستند که روی رادیکال‌های آزاد تاثیر می‌گذارند و عملکرد آن‌ها را پیش از این‌که به سلول‌های پوست آسیبی برسانند، متوقف می‌کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها در قالب‌های مختلفی وجود دارند و خوش‌بختانه همه ما می‌توانیم این عناصر مهم را به رژیم غذایی و رژیم مراقب از پوست خودمان اضافه کنیم.

به‌گفته دکتر نور المانی (متخصص پوست در کلینیک خصوصی Harley Street در لندن)، «سراغ آن دسته از محصولات زیبایی و مراقبت از پوست بروید که حاوی آنتی‌اکسیدان‌های مهمی مانند ویتامین E، C و اسکوالین باشند. به‌علاوه، ‌حتما مواد غذایی سرشار از آنتی‌اکسیدان مانند انواع توت‌ها (خصوصا بلوبری)، لوبیا و مغزهای خام را به رژیم غذایی خودتان استفاده کنید». دکتر آنجالی ماهتو (متخصص پوست و سخن‌گوی بنیاد پوست بریتانیا) درباره این موضوع می‌گوید: «آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C و رسوراترول،‌ آسیب‌های ناشی از گونه‌های فعال اکسیژن (ROS) را خنثی می‌کنند و دقیقا به همین دلیل، نقش مهمی در مقابله با روندهای پیری دارند». بنابراین، نمی‌توان از محصولات بی‌کیفیت و فاقد آنتی‌اکسیدان‌های ضروری استفاد کرد و انتظار داشت که هیچ آسیبی به پوست وارد نشود.

سلامتیسم 

جوابی بنویسید