خانه / علم و فناوری / دیجیتال / ابراز نگرانی حامیان حفظ حریم خصوصی از زوم صد برابری گلکسی اس ۲۰ اولترا [تماشا کنید]
ابراز نگرانی حامیان حفظ حریم خصوصی از زوم صد برابری گلکسی اس ۲۰ اولترا [تماشا کنید]

ابراز نگرانی حامیان حفظ حریم خصوصی از زوم صد برابری گلکسی اس ۲۰ اولترا [تماشا کنید]

زوم قدرتمند گوشی های سری گلکسی اس ۲۰ سامسونگ باعث ابراز نگرانی منتقدان و متخصصان حوزه امنیت شده است.

قابلیت موسوم به «زوم فضایی» گوشی گلکسی اس ۲۰ اولترا (جعبه گشایی و نگاه نزدیک دیجیاتو) که به لطف لنز اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی آن محقق می شود به کاربران امکان می دهد که ضمن حفظ کیفیت، سوژه ها را تا صد برابر بزرگنمایی کنند.

البته سامسونگ تکنولوژی مورد استفاده برای توسعه قابلیت زوم فضایی را محرمانه نگه داشته است اما گفته می شود که این مقدار بزرگنمایی از ترکیب زوم اپتیکال هیبرید و زوم سوپر رزولوشن ایجاد می شود.

با این حال همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره شد بیم آن می رود که لنز قدرتمند این گوشی باعث نقض حریم خصوصی دیگران شود و حتی از آن برای مشاهده فضای داخلی آپارتمان ها استفاده گردد.

البته روشن است که بسیاری از این قابلیت استقبال می کنند اما برخی هم ضمن آنکه بر فوق العاده بودن این قابلیت صحه می گذارند آن را عاملی برای نقض حریم خصوصی می دانند.

با این حال آنطور که Jake Moore کارشناس امنیتی می گوید:

روشن است که همواره احتمال سوء استفاده از این قابلیت توسط افرادی که اهدافی شوم را در سر دارند وجود خواهد داشت. شاید خیلی ها تصور نکنند که به خصوص در خانه هایشان زیر نظر هستند اما باید به مردم یادآوری کنیم که تکنولوژی در حال رشد است و باید مراقب باشیم و از حریم خصوصی و امنیت شخصی مان محافظت کنیم.

 

 

گلکسی اس ۲۰ اولترا که طی مراسمی هفته گذشته در سانفرانسیسکو آمریکا معرفی شد به یک لنز ۱۰۸ مگاپیکسلی واید، لنز اولترا واید ۱۲ مگاپیکسلی و لنز تله فوتو ۴۸ مگاپیکسلی مجهز شده و یک سنسور عمق سنج DepthVision دارد.

 

 

جوابی بنویسید