خانه / علم و فناوری / خودرو / آشنایی با ۱۰ خودروی سریع جهان
آشنایی با ۱۰ خودروی سریع جهان

آشنایی با ۱۰ خودروی سریع جهان

آشنایی با ۱۰ خودروی سریع جهان

۱۰ مورد از سریع‌ترین خودروهای جهان در مقاله ای به شما معرفی می شود. 

در دنیای خودرو چندین فاکتور هستند که به خودرو هویت می‌بخشند و باعث شهرت بالای آنان می‌شود، یکی با مصرف سوخت پایین خود معروف می‌شود، یکی با جثه بزرگ خود، یکی با ظاهر عجیب و دیگری با سرعت بالای خود می‌‌تواند در دنیای خودرو اسم و رسمی دست و پا کنند، حال در این مقاله قصد داریم ۱۰ مورد از سریع‌ترین خودروهای جهان را معرفی کنیم که مدت زمان زیادی از معرفی آنان نمی‌گذرد و یا اینکه با سرعت بسیار بالای خود، همچنان جای تقدیر و تشکرهای بسیار دارند که جزییات آن به شرح زیر است.

۱- هنسی ونوم F5:

 آشنایی با 10 خودروی سریع‌ جهان

با رونمایی رسمی از این محصول در آبان ماه سال جاری، شرکت سازنده تایید کرد که از یک پیشرانه ۷٫۴ لیتری هشت سیلندر توربوشارژر در بخش فنی هنسی ونوم F5 استفاده کرده است که می‌تواند ۱۶۰۰ اسب بخار قدرت و همچنین ۱۷۶۲ نیوتن متر گشتاور داشته باشد، حال طبق ادعای شرکت سازنده، نیروی تولیدی پیشرانه توسط یک جعبه دنده ۸ سرعته با قابلیت تعویض دنده دستی دریافت شده و به چرخ‌ها منتقل می‌شود که نتیجه آن یک شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت ۱۰ ثانیه و همچنین شتاب صفر تا ۴۰۰ کیلومتر حدودا ۲۰ ثانیه خواهد بود که یک عملکرد خارق العاده به شمار می‌آید!. این درحالیست که سقف سرعت اتومبیل به چیزی حدود ۴۸۲ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید که باعث شده در بین ۱۰ خودروی سریع جهان، جایگاه اول را به خود اختصاص دهد.

– بوگاتی شیرون:

 آشنایی با 10 خودروی سریع‌ جهان

بوگاتی شیرون، جدیدترین پرچم دار کمپانی خودروسازی بوگاتی که سال گذشته به طور رسمی رونمایی شد، بدون شک سریع‌ترین خودروی جهان خواهد بود که برخلاف هایپرکار “هنسی ونوم F5″، تحویل آن به مشتریان آغاز شده و می‌توان در سراسر جهان شاهد حضور این هیولای فرانسوی بود. حال کمپانی خودروسازی بوگاتی با استفاده از یک پیشرانه ۸ لیتری شانزده سیلندر W شکل با خروجی قدرت کمتر از ۱۵۰۰ اسب بخاری، به حداکثر سرعت ۴۳۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کرده است، هرچند در صورت وجود لاستیک‌های قدرتمند که شرکت بوگاتی در حال توسعه آن است، می‌توان به سقف سرعت بالاتری دست پیدا کرد.

– کونیگ زگ آگرا RS:

 آشنایی با 10 خودروی سریع‌ جهان

در سال گذشته، کمپانی خودروسازی کونیگ زگ توانست با استفاده از خودروی هایپرکار “آگرا RS”، رکورد شتاب صفر تا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت و همچنین شتاب منفی ۴۰۰ تا صفر کیلومتر برساعت را از دستان بوگاتی شیرون خارج کند، پس وقتی در کمتر از ۳۶٫۴۴ ثانیه چنین رکوردی ثبت کرد، طبیعی به نظر می رسد که سقف سرعت این اتومبیل چیزی بیش از ۴۳۰ کیلومتر بر ساعت باشد، به همین دلیل شایسته خواهد بود که در این لیست به عنوان یکی از سریع‌ترین خودروهای جهان قرار گیرد.

– کونیگ زگ آگرا One:1:

 آشنایی با 10 خودروی سریع‌ جهان

در سال ۲۰۱۴ میلادی، این خودرو به عنوان سریع‌ترین خودروی “کونیگ زگ” معرفی شد که با حداکثر قدرت ۱۳۷۹ اسب بخاری و همچنین گشتاور ۱۳۷۱ نیوتن متر، سقف سرعتی بیش از ۴۳۰ کیلومتر بر ساعت را به ثبت رسانده است، اما نکته قابل توجه در رابطه با این خودرو که در نام گذاری آن قید شده است، نسبت قدرت به وزن “۱ به ۱” خواهد بود که یک نتیجه شگفت انگیز به همراه داشته است.

– هنسی ونوم GT:

 آشنایی با 10 خودروی سریع‌ جهان

هنسی ونوم GT، بدون شک یکی از سریع‌ترین خودروهای حال حاضر جهان است که در سینه خود از پیشرانه‌ ۷ لیتری هشت سیلندر توربو دوقلو سود می‌برد، حال با بروزرسانی‌های همه جانبه هنسی بر روی این پیشرانه، می‌تواند قدرت ۱۴۵۱ اسب بخاری و گشتاور ۱۷۴۵ نیوتن متری تولید کند تا در عمل یک شتاب ۲٫۵ ثانیه‌ و حداکثر سرعت ۴۳۴ کیلومتر بر ساعت را به همراه داشته باشد.

– بوگاتی ویرون سوپر اسپرت ویتس:

 آشنایی با 10 خودروی سریع‌ جهان

بخش قدرتی این خودرو از پیشرانه هشت لیتری ۱۶ سیلندر تشکیل شده است که نمونه آن بر روی بوگاتی شیرون هم مورد استفاده قرار گرفته است، اما این پیشرانه بر روی سری محصولات “ویرون” بویژه نسخه “سوپر اسپرت ویتس”، می خواهد قدرت ۱۲۰۰ اسب‌بخاری و گشتاور ۱۵۰۰ نیوتن‌متری داشته باشد که در عمل موجب شتاب ۲٫۶ ثانیه و حداکثر سرعت ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت شده است.

– کونیگ زگ رگرا:

 آشنایی با 10 خودروی سریع‌ جهان

قدرت اصلی این اتومبیل از پیشرانه‌ ۵ لیتری هشت سیلندر بدست می‌آید، اما حمایت آن توسط ۳ موتور الکتریکی قدرتمند باعث شده تا حداکثر خروجی قدرت ۱۷۹۰ اسب بخاری و همچنین گشتاور ۲۰۰۰ نیوتن متری بدست آید که با هدایت این نیرو به سمت چرخ‌ها، سقف سرعت ۴۱۰ کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا صد ۲٫۸ ثانیه بدست آمده است. نکته جالب توجه در رابطه با این خودرو، وزن کلی اتومبیل خواهد بود که طبق ادعای شرکت سازنده معادل ۱۶۲۸ کیلوگرم خواهد بود و این یعنی قدرت بیشتری نسبت به وزن اتومبیل دارد.

– لایکان فنیر سوپر اسپرت:

 آشنایی با 10 خودروی سریع‌ جهان

W موتورز، شرکت خودروسازی لبنانی که خط تولید و کارخانه خود را به شهر دبی منتقل کرده است، جدیدترین سوپر اسپرت خود را با نام “فنیر (Fenyr) سوپراسپرت” در آبان ماه سال ۹۴ رونمایی کرد. اما عملکرد بسیار خوب این اتومبیل باعث شده تا در بین سریع‌ترین خودروهای جهان قرار گیرد. گفتنی است که در زیر کاپوت خودرو از یک پیشرانه بسیار قدرتمند ۴ لیتری سفارشی استفاده شده است که با تقویت‌های شرکتی و برنامه ریزی‌های اختصاصی، موفق به استخراج حداکثر قدرت ۹۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۱۲۰۰ نیوتن متر شده‌اند که پس از دریافت و ارسال این نیرو به چرخ‌‌های محرک خودرو، تبدیل به شتاب صفر تا صد ۲٫۷ ثانیه‌ و حداکثر سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت شده است.

– زنوو TS1 GT:

 آشنایی با 10 خودروی سریع‌ جهان

این خودرو علاوه بر اینکه قرار است در نقش یک بازیگر جدید برای شرکت خودروسازی زنوو در بازارهای جهانی فعالیت کند، در واقع به مناسبت سالگرد ۱۰ سالگی تاسیس این شرکت، یک هدیه از طرف شرکت سازنده به خودش است و انصافا در ساخت آن هم سنگ تمام گذاشته است که در مرحله اول می‌توان به ساخت بدنه آن با مواد سبک وزن فیبرکربنی و همچنین ترکیبی از فولاد و آلومینیوم برای استحکام بالای آن اشاره داشت که باعث شده یک وزن خشک ۱۵۸۰ کیلوگرمی برای خودروی سوپر اسپرتی همچون زنوو TS1 GT بدست آید. 

برای تکان دادن این وزن ۱۵۸۰ کیلوگرمی هم شرکت سازنده در زیر کاپوت آن یک پیشرانه ۵٫۸ لیتری هشت سیلندر به صورت “موتورمیانی” در قسمت عقب کابین استفاده کرده است که با سود جستن از دو سوپرشارژر بزرگ و قدرتمند، قادر به تولید حداکثر قدرت ۱۱۶۳ اسب بخاری (۸۶۷ کیلووات) در دور موتور ۷۷۰۰ دور بر دقیقه و همچنین قادر به تولید حداکثر گشتاوری ۱۱۰۰ نیوتن متری خواهد بود که با دریافت آن توسط جعبه دنده‌ای ۷ سرعته و ارسال آن به یک دیفرانسیل لغزش محدود “تورسن”، می‌تواند به شتاب صفر تا صد ۲٫۸ ثانیه‌ و حداکثر سرعت ۳۷۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

– پاگانی هوایرا رودستر

 آشنایی با 10 خودروی سریع‌ جهان

در پایان هم به تنها نماینده پاگانی و همچنین کشور ایتالیا خواهیم رسید و آن هم خودروی سوپراسپرت “پاگانی هوایرا رودستر” خواهد بود که برای قرار گرفتن در این لیست، باید مدیون پیشرانه ۶ لیتری دوازده سیلندر خود باشد که با تولید نیروی ۷۳۰ اسب بخاری و گشتاور ۱۰۰۰ نیوتن متری، می‌تواند سقف سرعت ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت را به همراه داشته باشد.

منبع خبرپرشین خودرو 

جوابی بنویسید