خانه / علم و فناوری / خودرو / آشنایی با کولینان، الماس درخشان رولزرویس
آشنایی با کولینان، الماس درخشان رولزرویس

آشنایی با کولینان، الماس درخشان رولزرویس

با قیمت پایه‌ی ۳۲۵ هزار دلاری در آمریکا، رولزرویس کولینان خودروی ثروتمندان و از ما بهتران است!

کولینان اولین شاسی‌بلند تاریخ رولزرویس بوده و کابین آن گنجایش ۷ نفر را دارد و البته می‌توان آن را با آپشن های قابل‌توجهی سفارش داد.

البته که رولزرویس می‌داند در خرید این‌گونه خودروها توجهی به قیمت آپشن ها نداشته و همیشه بهترین‌ها را انتخاب می‌کنند. به همین خاطر آپشن هایی همچون تریم های لوکس، زیرسیگاری‌های متفاوت، خنک‌کننده‌ی نوشیدنی‌ها و… عرضه می‌شوند. مجسمه‌ی مشهور روح اکستازی روی کاپوت کولینان که از جنس طلای ۹ عیار است ۱۷ هزار دلار قیمت داشته و البته سبد پیک‌نیک آن هم قیمت باورنکردنی ۴۶ هزار دلاری دارد!

2.jpg
خب با این قیمت‌های فوق‌العاده چشمگیر، به نظر شما تاکنون چه تعداد از کولینان های فروخته شده به‌صورت سفارشی و شخصی سازی شده تحویل مشتریان شده‌اند؟ پاسخ همه‌ی آن‌هاست! این را مدیرعامل رولزرویس آقای تورستن مولر اوتوس گفته است. با سطح بالای شخصی‌سازی، این امر به معنی عدم وجود دو کولینان مشابه در جاده‌ها می‌باشد.

همین وضعیت کم و بیش درباره‌ی فانتوم هم صادق است. با قیمت پایه‌ی ۴۵۰ هزار دلاری، ۹۹ درصد تمامی سدان های پرچم‌دار رولزرویس با آپشن های خاص و باب میل مشتریان به فروش رسیده‌اند. در کل گفته شده بیش از ۹۰ درصد محصولات این برند به حدی شخصی‌سازی شده‌اند که می‌توان آن‌ها را نمونه‌های تک و خاص دانست.

3.jpg
تقاضا برای محصولات رولزرویس به حدی بالا بوده که بخش سفارشی ساز این خودروساز ۱۰۰ کارمند دیگر را استخدام کرده است. به این ترتیب نیروی کاری رولزرویس برای اولین بار در تاریخ این برند از ۲ هزار نفر فراتر رفته است.

 4.jpg

با تحویل ۴۱۰۷ دستگاه خودرو به مشتریان در بیش از ۵۰ کشور دنیا، سال ۲۰۱۸ بهترین سال تاریخ رولزرویس بوده است. آمریکا بزرگ‌ترین بازار این خودروساز بوده و قیمت متوسط محصولات رولزرویس به همراه آپشن ها در این کشور حدود ۴۰۰ هزار دلار بوده است.

 5.jpg

محبوب‌ترین خودروی رولزرویس در آمریکا مدل دون بوده اما انتظار می‌رود کولینان امسال این عنوان را به خود اختصاص دهد. این شاسی‌بلند در سال ۲۰۱۸ سهم ۲۰ درصدی از فروش رولزرویس داشته است.

6.jpg

8.jpg

7.jpg

منبع: پدال

جوابی بنویسید